Ana Sayfa
26 Ocak 2022 ( 11997 görüntülenme )

Kar Yağdı 'İmam Balıklama'

Tepki çeken paylaşımlarla sık sık gündeme gelen Ayasofya'nın eski baş imamı Mehmet Boykukalın, sosyal medya hesabından yine skandal bir paylaşıma imza attı. Boynukalın, Sezen Aksu'ya destek verenlere gönderme yaparak, "Hz. Adem ve Havva annemize yapılan hakareti savunanı Allah karla çarpar." ifadelerine yer verdi.

HEDEF SEZEN AKSU VE EKREM İMAMOĞLU
Ülke gündeminde olan konular hakkında skandal ifadeler kullanarak dikkatleri üzerine çeken Ayasofya eski baş imamı İslam Hukuku Profesörü Mehmet Boynukalın, sosyal medya hesabından İstanbul’da yaşamı olumsuz etkileyen kar yağışı hakkında skandal bir paylaşım yaptı. 5 yıl önce çıkan ‘Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısında geçen sözler nedeniyle hedef gösterilen Sezen Aksu’yu destekleyenlere göndermede bulunan Boynukalın, şu ifadeleri kullandı:

‘ALLAH KARLA ÇARPAR’

“Hz. Adem ve Havva annemize yapılan hakareti savunanı Allah karla çarpar; öyle elinizde balık ve rakıyla kala kalırsınız… Gereken dersi herkes çıkarır inşallah…”

TALİBAN İÇİN ‘MİLLİ MÜCADELE HAREKETİ‘ DEMİŞTİ
Geçtiğimiz aylarda tepki çeken paylaşımları nedeniyle Ayasofya baş imamlığından istifa eden Boynukalın, Kabil'i işgal eden Taliban'ı ve şeriatı savunan bir paylaşım yapmış ve "Afgan halkının büyük çoğunluğuna göre Taliban işgale karşı duran bir milli mücadele hareketidir. Ülkenin tamamını neredeyse savaşsız teslim almışlardır. Bize düşen kardeş ve Müslüman Afgan halkının yanında olmaktır" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ