8374 görüntülenme 22 Eylül 2021
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, Erdoğan'ın 'elinize dizinize dursun' sözlerine tepki göstererek, "Öğrencilere 'elinize dizinize dursun' derseniz o beddua döner, sizi çarpar" ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

‘ÖĞRENCİNİN DURUMU DAHA İYİ OLMADIĞI İÇİN FERYAT VAR’

*Maalesef iktidar adeta, artan ücretlerden, artan sayılardan, yapılan inşaatlardan dolayı kendisini vatandaştan, öğrenciden alacaklıymış zannediyor. Onun için de öğrencilere hitap ederken, ‘gözünüze dilinize dursun' demekten çekinmiyor. ‘Biz işbaşına geldiğimiz zaman 45 lira aylık alıyordunuz, bugün bu 650 liraya çıktı. O günkü geçinme şartlarıyla bugünkünü mukayese ettiğiniz zaman öğrencinin durumu ondan daha mı iyi? Kesinlikle daha iyi değil. İyi olmadığı için bir feryat var.”

‘BU BENİ İLGİLENDİRMEZ DİYEMEZSİNİZ’
*Devlet kendi vatandaşının ama özellikle de hayata atılmak için üniversiteye giden öğrencilerinin sıkıntılarını anlamak, problemlerini çözmek mecburiyetindedir. ‘Bu beni ilgilendirmez' diyemez. Yurt kapasitesi 2002 yılında 180 bin imiş, şimdi 720 bine çıkmış. Ama öğrenci sayısı 1.8 milyon gibiydi hatırımda kalan, şimdi 8 milyona çıkmış. İktidar sadece rakamları soyut olarak ele alıp, bununla övünmeyi kendisi için bir başarının işareti olarak görüyor”.

‘TEHDİTLE DEVLET YÖNETİLEMEZ'
* Sıkıntı içine düşen insanlar feryat ederler, ‘geçinemiyorum' derler, ‘barınamıyorum' derler ama bu feryatlar arttığında iktidarın cevabı ‘Nankörlük yapmayın' oluyor. ‘Ben size neler verdim neler. Siz bunu nankörlükle karşılayamazsınız. Gerekirse polis gönderir, sizin canınıza okurum.' diyebiliyor.”

‘ESNAFI CEZALANDIRMAK ÇÖZÜM DEĞİL’
*Fiyatlar aldı başını gidiyor. İktidar, esnafı cezalandırmaya kalkıyor. Esnafın bir kabahati yok… Birkaç yerde fahiş fiyatla mal satmaya kalkanlar olabilir de, Türkiye'nin her tarafında fiyat artışları varsa siz bunu iki kişiye mal edemezsiniz, doğru bir yaklaşım olmaz.* Sizin göreviniz depoları basmak, esnafı baskı altında tutmak değil; hayat standardını yükseltecek tedbirleri almaktır.”

‘O BEDDUA DÖNER SİZİ ÇARPAR’
*Bundan dolayıdır ki şu anda gençlerimiz bir umutsuzluğa kapılmış vaziyette. Geleceklerinden endişeliler. Gidip okumak istedikleri illerde bir mekan bulamadıkları için üniversiteden vazgeçme noktasına kadar gitmeyi göz önünde bulunduruyorlar. Sayın Erdoğan'ın, ‘Biz geldiğimizde bir öğrencinin aldığı burs 45 TL iken bugün 650 çıktı' demesinin hiçbir mantığı yok. Çünkü enflasyon bunun üzerinde bir burs gerektiriyor. Hele de bunun karşılığında kendilerine bir de, ‘elinize dilinize dursun' derseniz o beddua döner, sizi çarpar.”

‘BABANIZIN CEBİNDEN Mİ HARCIYORSUNUZ’
*Babanızın cebinden mi harcıyorsunuz? Milletin verdiği vergilerle biriken parayı siz ihtiyaç sahibi olan kesimlere aktarıyorsunuz. Onu siz kendi bonkörlüğünüz diye göremezsiniz ki… Birazcık Saraylardan, lüks inşaatlardan, Saray dediğim zaman sadece Cumhurbaşkanlığı Saraylarını kast etmiyorum, Adalet bile Saray yaptırıyor… Buradan biraz imtina etseniz, bakın diğer problemler çözülüyor mu, çözülmüyor mu? Nereye harcayacağınız önemli, ne kadar harcadığınız değil.”

‘BİRAZCIK DA ALLAH’TAN KORKUN’
*İtibardan tasarruf olmazmış… Sen itibar kazanmak için israf yapacaksın ama öğrenci barınacak ev bulamayacak, sokakta kalacak, parklarda, bankların üzerinde oturacak, orada gecelemeye çalışacak Bunu da sen haksız bir protesto olarak görüp, polisi göndereceksin… Birazcık da Allah'tan korkun.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ