303 görüntülenme 24 Mayıs 2022
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak ‘Saat 22.00’de hepinizi bekliyorum’ diyerek önemli açıklamalarda bulunacağını kamuoyuna duyurdu.

‘TOPLU KAÇIŞ HAZIRLIĞI VAR’

Kemal Kılıçdaroğlu, ülkeyi yönetenler kaçma hazırlığında olduğunu ileri sürerek bürokratlara hitaben "Bunlar seni kendilerini kurtarma planlarının içine hiç dahil etmiyorlar. Toplu bir kaçış planı yürürlükte. Bu işlenen planlardan sana rol biçtiler. Değişim geldiğinde halinin nice olduğunu hiç umursamıyorlar. Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar." ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN’

“Atatürk Havalimanı'nın pistlerinin kırılmasında tek bir mürekkep damlası dahi olan herkes sorumludur, emri uyguladım diyerek kurtulamazsınız dedim. 'Emri uyguladım diyerek kurtulamazsınız çünkü bu vatana ihanettir' dedim. Bugünde bunların arkasındayım. Kirlenmiş bürokratlara seslenmek istiyorum. Kılıçdaroğlu'nun onlara son iyiliği olsun.”

‘KAÇMA HAZIRLIĞI HIZLANDI’

“Suça bulaşmış bürokrat beni iyi dinle kardeşim: Bunlar seni kendilerini kurtarma planlarının içine hiç dahil etmiyorlar. Toplu bir kaçış planı yürürlükte. Bu işlenen planlardan sana rol biçtiler. Değişim geldiğinde halinin nice olduğunu hiç umursamıyorlar. Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar.”

‘BİRKAÇ YÜZ KİŞİ KAÇIŞ HAZIRLIĞINDA'

“ Ben sana biraz detay vereyim ey sarı bürokrat. Erdoğan vakıf süsü verdiği paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Yurtdışındaki yapının başlarında da Erdoğan'ın aile bireyleri geliyor. O yabancı ülkede oturma ve çalışma izni çıkartma istiyorlar paravan yapı üzerinden. Birkaç yüz kişi ile sınırlı. Yani 'Ey Pensilvaya' diye bağıranlar şimdi kendi Pensilvaya'larını oluşturma telaşındalar. İzin çıkarma peşindeler. O birkaç yüz kişilik kurtarma operasyonunda sen yoksun. O uçağın kapısı sana hiç açılmayacak.”

‘TÜM BELGELER ELİMİZDE’

“Ben en iyisi bu akşam saat 22.00'de bu skandalı açıklayayım, sen de beni dinle. Amacım pisliğe bulaştırdıkları bu sarmaldan seni yol yakınken kurtarmaktır. Senin üzerinden bitkisel hayata soktukları devleti yeniden canlandırmaktır. Ey devletin şerefli bürokratları bunlarla birlikte sizi de akşam 22.00'de bekliyorum. Sizlerin benim başımın üzerinde yeriniz var. Akşam 22'de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim, milletimi de bekliyorum. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma, bütün belgeler elimizde diyerek 'yöneticilerin toplu kaçış hazırlığı içinde olduğunu ileri sürdü.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ