Cem Uzan sosyal medya hesabından Uzan Grubu'na düzenlenen operasyonun sorumlusu olarak Abdüllatif Şener ve Ali Babacan'ı gösterdi. CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, kendisini hedef alan Türkiye’ye dönüş hazırlığı yaparak siyasete dönmeye hazırlanan Cem Uzan'a yanıt verdi.

Abdüllatif Şener, Cem Uzan'a verdiği yanıtta Uzan Grubu'na düzenlenen operasyonu başlatan Hilmi Güler ve Recep Tayyip Erdoğan'ı görmezden gelmesini eleştirerek şöyle yazdı:

‘BAŞBAKAN ERDOĞAN, BAKAN GÜLER YOK MU'

"Cem Uzan başına gelenler nedeniyle Erdoğan karşıtlarına saldırmaya başlamış.
Ne hikmetse, süreci başlatan en önemli iki ismi; o günkü Başbakan Erdoğan ve Enerji Bakanı Güler’i görmezden geliyor.
Korkusu mu var, umudu mu, yahut bir anlaşması mı? Göreceğiz!"

NELER OLUYOR

Uzun yıllardır Fransa'da yaşayan ve birkaç ay içinde Türkiye'ye döneceğini duyuran Cem Uzan, sosyal medyadan iki eski AK Partiliyi hedef aldı. Yeniden yargılama başvurusunda bulunduğu ve mahkeme kararının ardından Türkiye’ye döneceği açıklanan iş insanı-siyasetçi Cem Uzan, sosyal medya hesabından Abdüllatif Şener ve Ali Babacan'ı suçlayan paylaşımda bulundu.

‘KUMPASIN SORUMLUSU BABACAN-ŞENER’

CHP’de siyasete devam eden eski bakan Abdülatif Şener ile AK Parti’den ayrılarak yeni parti kurmaya çalışan eski bakan Ali Babacan'ın fotoğraflarını kullanan Cem Uzan, “Uzan Ailesi’ne kurulan kumpasın sorumlusu hırsızlar Ali Babacan – Abdüllatif Şener” diye yazdı.

‘HIRSIZ ERTÜRK FETÖCÜ HIRSIZ GÜNAY’
Yurtdışına kaçmasına sebep olduklarını söylediği kişilerin fotoğraflarını paylaşan Cem Uzan "Hırsız TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Berke Barajı'nı çalan hırsız Fetöcü Yusuf Günay" paylaşımı da yaptı.

STAR, TELSİM, İMAR BANKASI

Star TV ve Star Gazetesi’nin yanısıra İmar Bankası ve TELSİM gibi dev şirketlerin eski sahibi Cem Uzan 2002'de Genç Parti’yi kurarak siyasete atıldı. 3 Temmuz 2003’te İmar Bankası ve Adabank’a Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konuldu. Şubat 2004’te TMSF, İmar Bankası soruşturmasını genişletti. Soruşturma çerçevesinde Uzanlar’ın birçoğu hakkında ihtiyati tedbir kararı bulunan 219 şirketinin yönetimine el konuldu.

KOD ERGENEKON İDDİANAMESİNDE


2. Ergenekon iddianamesinde, Şener Eruygur’u askeri darbeye teşvik ettiği iddia edildi.Eylül 2009’da gizli yollardan Türkiye’yi terk eden Cem Uzan'ın 12 Ekim 2009'da Fransa’ya yaptığı siyasi sığınma başvurusu kabul edildi.

Son olarak Genç Parti Hukuk Müşaviri ve parti sözcüsü Metin Altmışkara, 28 Kasım'da düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

‘SEÇİME HAZIRIZ’
"Cem Uzan siyasete girişinin bedelini tüm aile fertleriyle birlikte çok fazla ve ağır ödemiştir. Uzan ailesine karşı FETÖ tarafından büyük bir ustalıkla komplo yapılmıştır. 50 yıllık bir grup ve holding ortadan kaldırılmıştır. Uzan ailesinin hak arama mücadelesi devam etmektedir. O gün yaşananları Hanefi Avcı Haliçte Yaşayan Simonlar kitabında açıklamıştı. Yargılayan 26 hakimin 16’sı FETÖ’cüdür."

Avukat Altmışkara "Kongre hazırlığı vardır. Ülkede bir erken seçim kararı yok. Fakat Parti olarak her zaman seçime hazırız" diye ekledi.

Kaynak: Sputnik News/gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ