Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Mayıs 2017 ( 8025 görüntülenme )

İŞTE ERDOĞAN'IN SEÇTİĞİ DÖRT ÖNEMLİ İSİM!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) atamalar yaptı.

Meclis 7 üye seçtikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi kontenjanından 4 ismi belirledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği sona eren Mehmet Yılmaz ve Halil Koç ile Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hüseyin Şahin ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Akif Ekinci'yi yeni HSYK üyeleri olarak atadı. Adalet Bakanı ve Adalet Bakanlığı Müsteşarı ile 13 üyeli yeni HSK 7 Haziran'da göreve başlayacak.

ATAMA ŞEKLİ


Kurul'un 4 üyesinin Cumhurbaşkanı, 7 üyesinin ise TBMM tarafından seçileceği hüküm altına alınmıştı. Adalet Bakanı ve Müsteşarı da Kurul'un doğal üyesi olacak.

TBMM Genel Kurulu hafta başında 7 HSK üyesini belirledi. Yargıtay üyeleri Mehmet Ademoğlu, Yaşar Şimşek, mevcut HSYK üyesi Alp Arslan ve Danıştay üyesi Cafer Ergen, akademisyen Ali Cengiz Köseoğlu ve avukatlar Songül Yazar ile Hamit Kocabey, HSK üyeleri olmuştu.


Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni Senaryo: Baskın Seçim ile 400 Vekil! Vicdansızlar! Askerin Benzinini Çaldılar! Komandoların Tatbikatı Nefes Kesti! OBAMA'nın Savaş Elçisi Ankara'da! Fırat Kalkanı Harekatı'nda SON DURUM! Polisimizi Vuracaktı... Ama Bakın Ne oldu!.. Terör Doğu İllerini Yaktı! ŞOK!.. CHP'Lİ VEKİLLER HAKKINDA FEZLEKE YAĞMURU!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kamuoyu Anketlerinde MANİPÜLASYON Başladı! İşte O ANKET!