Politika
14 Mayıs 2018 ( 165 görüntülenme )

İSRAİL VURDU !!! CAN KAYBI AĞIR !!!

ABD'nin Kudüs'e elçilik açmasına karşı protestolar devam ediyor. Gazze'de İsrail güvenlik güçlerinin ateşi sonucu 16 Filistinli hayatını kaybetti, 512 de yaralı var.

BÜYÜKELÇİLİK KUDÜS’E TAŞINIYOR


ABD Başkanı Trump'ın 7 Aralık 2017'de Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tandığını ilan etmesinin ardından, ABD yönetimi bugün büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyacak. Uluslararası tepkiye rağmen gerçekleşecek taşınma işlemi bugün TSİ 16.00'da yapılacak törenle tamamlanacak.

ABD HEYETİ GELİYOR

Törene ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner de katılacak. Başkan Trump'ın ise telekonferans yoluyla törene katılması bekleniyor. Büyükelçiliğin taşınacağı caddeye İsrail ve ABD bayraklarının yanı sıra "Siyon dostu Trump" ve "Trump İsrail'i büyük yaptı" yazılı billboardlar asıldı.

TEPKİLER BÜYÜK

Kudüs'te konuyla ilgili olarak gergin bekleyiş sürerken, Gazze'de ise protestolar başlamış durumda. Gazze'deki protestolarda 16 Filistinli İsrail güçleri tarafından vurularak öldürüldü, 512 Filistinli gerçek mermiyle yaralandı.

Filistinlilerin Batı Şeria'da ve Kudüs'te de sokağa çıkması bekleniyor. İsrail helikopterleri attıkları bildirilerle Filistinlilere 'can güvenliği' uyarısı yaparak, gösterilere katılmamalarını istedi.

Arap Birliği ise Kudüs gündemiyle Çarşamba günü olağanüstü toplanma kararı aldı.

Kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ