Politika
12 Haziran 2019 ( 2810 görüntülenme )

İşin Rengi Değişiyor: "170 BİN KİŞİYE TERÖR NOTU'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, isminin başına terör ibaresi konulmak suretiyle pasaportunun iptal edildiğini söyledi.

Halk TV'de katıldığı bir programda dikkat çeken açıklamalar yapan Karamollaoğlu, 24 Haziran 2018'de yapılan genel seçimler sonrası pasaportunu yenilemek üzere nüfus müdürlüğüne gittiğini ancak kendisine pasaport verilmediğini belirtti. Saadet Partisi Genel Başkanı, pasaport verilmeme gerekçesi olarak görevli memurun kendisine 'isminin terörle ilişkili kişiler arasında göründüğünü ve pasaport yenileme işlemini yaptıramadığını' ifade etti.

170 BİN KİŞİYE TERÖR NOTU

Bu olayın 24 Haziran genel seçimlerinden sonra yaşandığını sözlerine ekleyen Temel Karamollaoğlu, 15 gün içinde isminin önündeki 'terör' ifadesinin kaldırıldığını ve kendisi gibi 170 bin kişinin isminin önüne 'terörle bağlantılıdır' ibaresinin eklendiğini kaydetti. Devletin böyle yönetilemeyeceğinin altını çizen Karamollaoğlu şu ifadeleri kullandı:

‘ALLAH’TAN KORKUN, 170 BİN KİŞİYE TERÖR NOTU KOYMUŞLAR’

"Pasaportu değiştirmek için nüfus müdürlüklerine gittim. Nüfus müdürü sıkıldı falan, ne oldu dedim. 'Efendim, size pasaport veremeyiz' dediler. Niye veremezsiniz dedim. İsminizin karşısına 'terör' yazmışlar dediler. Genel seçimlerden hemen sonra oluyor bu olay. Benim gibi 170 bin insanın isminin önüne terör ile irtibatlıdır diye yazmışlar. Allah'tan korkun ya, bu kadar düşmez bir insan. Bu olaydan hemen 10-15 gün içinde bu ibareyi kaldırdılar. 'Niye kaldırıldı, nasıl kaldırıldı, terör sıfatı nasıl konuldu?' bilmiyorum. Ben bunu bir sene sonra söylüyorum ama bu bir skandal!"

Kaynak: euronews

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ