Politika
22 Ekim 2021 ( 151 görüntülenme )

İşi Yıktılar 'Elin Oğlu Uçuyor'

ABD New York'taki istinaf mahkemesi, Halkbank'ın İran'a yönelik yaptırımları delmesi suçlamasıyla yürütülen davanın sürmesi gerektiğine hükmederek, bankanın avukatlarının başvurusunu reddetti. Öte yanda(FETÖ)’ye yakınlığıyla bilinen Tr724 adlı internet sitesi, kara para aklama suçlamasıyla ABD'de tutuklanıp ardından yaptığı anlaşmayla serbest kalan Rıza Sarraf’ın adını ve yeni işini duyurdu.

HALKBANK YARGILAMA DEVAM
Reuters’ta yer alan habere göre, ABD'de Temyiz Mahkemesi, Halkbank'ın talebini reddederek, bankanın yargılanabileceğine hükmetti. Halkbank, İran’ın ABD yaptırımlarından kaçınmasına yardım etme iddiası ile açılan davanın kaldırılmasını talep etmişti. Talebi reddeden mahkeme Halkbank’ın İran yaptırımlarının ihlali nedeniyle dava edilebileceğine karar verdi.

LÜKS VİLLADA LÜKS YAŞAM

Öte yanda(FETÖ)’ye yakınlığıyla bilinen Tr724 adlı internet sitesinin Youtube kanalında görüntülü olarak yayınlanan habere göre ABD’nin Florida eyaletinde Next Level Performance Center isimi bir şirket kuran Rıza Sarraf, kimliğini değiştirdi ve Aaron Goldsmith ismini aldı. Sarraf'ın Miami'de oldukça lüks bir yerde yaşadığı belirtilen haberde, evin görüntüleri de paylaşıldı. Videoda Sarraf olduğunu belirtilen kişinin, sitenin muhabirinin görüşme talebine "burası özel bir alan, terk edin" diyerek ret yanıtını verdiği belirtildi.

CHP TEPKİ ‘İKTİDARIN ÖDÜLLERE BOĞDUĞU İŞADAMI...’

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Alpay Antmen de Rıza Sarraf'la ilgili gelişmeyi Twitter hesabından Sarraf'ın geçmişte A Haber'de konuk edildiği anlara ait bir görselle birlikte şu ifadelerle paylaştı:

‘HAYIRSEVER İŞ ADAMIYMIŞ’

"İktidarın 'Hayırsever işadamı' diyerek kolladığı, ödüllere boğduğu, arkasına Türk Bayrağı konularak 'Vatansever' propagandasının yapıldığı ve bir İçişleri Bakanının 'Önüne yattığı' Reza Zarrab, adını Aaron Goldsmith olarak değiştirdi ve ABD’de ‘Next Level’ adında şirket kurdu."

Kaynak: Ajanslar/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ