Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Temmuz 2017 ( 745 görüntülenme )

İRAN'DAN BARZANİ'YE SOĞUK DUŞ!..

İRAN: BAĞIMSIZLIK REFERANDUMUNU KABUL ETMEYİZ

İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bakıri, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin Irak’tan ayrılmasını öngören bağımsızlık referandumunu "kabul edilemez" şeklinde değerlendirdi.

Bakıri konuşmasında, Irak'ta referandum konusunun gündeme getirilmesinin bölgede yeni sorunların ortaya çıkmasına neden olacağını savundu.

İranlı General, “Bu asla Irak'ın komşuları tarafından kabul edilebilir değildir. Irak'ın bağımsızlık ve toprak bütünlüğünün korunması ülkedeki tüm mezhep ve etnik grupların yararıdır" diye konuştu.

Tümgeneral Bakırı, Referandum konusunun IŞİD'İn Irak'ta yenilgiye uğraması ve toprak kaybetmesinin hemen ardından ortaya çıkmasının anormal bir durum olduğunu öne sürdü.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat!.. Arslan Bulut Açıkladı... ANKARA'DA GÜNDEM TOZ DUMAN!.. Baş Dönmesi Deyip Geçmeyin! ŞOK!.. TÜRKİYE ALEYHİNE DİKKAT ÇEKİCİ KAMPANYA!.. Reina Saldırısında YENİ GELİŞME!.. Temizlik Maddelerindeki Büyük Tehlike! ÖZDAĞ'DAN KAMUOYUNA DİKKAT ÇEKİCİ UYARI!.. Dikkat!.. 10 ve DAHA AZ ÇALIŞANI OLAN İŞYERİ SAHİPLERİNİN DİKKATİNE... Avustralya Hükümetinden Sigaraya Karşı İLGİNÇ ÖNLEM!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türkeş, 16 Temmuz sabahı Hulusi Akar ve Mehmet Dişli ile Yaşadıklarını İLK KEZ Anlattı