32277 görüntülenme 16 Temmuz 2020
AKP’DEN İTİRAF: ‘BİZ YAPTIK’
Geçtiğimiz günlerde "FETÖ'yle AKP kol kola girdiyse bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı" diyen AKP Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı istifa etti. 2014 yılında da AKP'li Abdurrahman Kurt, Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’de çarpıcı bir itirafta bulunmuştu. AKP’nin eski milletvekili Kurt, “TSK’ya karşı ABD ve cemaatle işbirliği yapıldığını” açıkça söylemişti.

FETÖ’YLE BERABER ÇALIŞTIK
CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın ‘Tarafsız Bölge’ programına konuk olan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik tartışma sırasında, AKP’nin “farklı darbecileri tasfiye etmek için “FETÖ ile bürokrasi alanında çalıştığını söyledi.

‘BİRBİRİNE KIRDIRDIK’
Ayvalı, “2002'de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008. Benim 1 müsteşar atamam için bu adamın genel müdür olarak 12 yılı doldurması lazım” diyen Ayvalı, “Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur” ifadelerini kullandı. Bugün de sözlerinin farklı noktalara çekildiğini ifade eden Ayvalı, partisinin zarar görmemesi için görevinden istifa ettiğini duyurdu.

6 YIL ÖNCE DE İTİRAF GELMİŞTİ
Yıl 2014. AKP'li Abdurrahman Kurt, Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’de çarpıcı bir itirafta bulunmuştu. AKP’nin eski milletvekili Kurt, “TSK’ya karşı ABD ve cemaatle işbirliği yapıldığını” açıkça söylemişti. İş o açıklama;

‘ABD İLE BERABER, CEMAATLE BERABER HAREKET ETTİK’
“O dönem cemaatle görüşmeler yaptık. Bir sürü eşimiz, dostumuz, akrabamız var bu konuda çevremizde. Burada yadırganacak bir şey de yok. Buda ülkenin bir gerçeğiydi. Ve biz askeri vesayete karşı mücadele verirken, onlar yanımızdaydı. Biz bir şeyi karıştırdık. Onların bizim yanımızda olması, askeri vesayetin ilk defa Rusya’nın yanında yer alması nedeniyle görevlendirilmelerindenmiş. Amerika ile beraber, cemaat de bizim yanımızda yer aldı. Bunun sebebi, askeri vesayetin darbeyi Rusya’ya yaslanarak yapmaya çalışması.”

ERDOĞAN ‘ALDATILDIK’ DEMİŞTİ
Öte yanda 20 Mart 2015 tarihinde Harp Akademileri Komutanlığı’nda bir konuşma yapan Erdoğan, eski genelkurmay başkanı İlker Başbuğ ve pek çok subayın tutuklandığı Balyoz ve Ergenekon gibi davalar hakkında, “Samimiyetle ifade ediyorum, eski genelkurmay başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmadı” demiş ve şöyle devam etmişti: “Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı.”

YARGI ŞİMDİ NE YAPACAK
Durum bu. Şimdi Cumhuriyet savcılarının harekete geçerek İlker Başbuğ’un FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin yaptığı açıklamaları bir suç duyurusu kabul ederek soruşturma yapması gerekiyor, çünkü ortada birbirini de destekleyen açık itiraflar var. Şimdi yargı ne yapacak?
Herkes oturup bir düşünsün.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ