1620 görüntülenme 05 Şubat 2018
İNCE: KENDİMİZİ AKP İLE KIYASLAMAYIZ, ANCAK HER TÜRLÜ ALİ CENGİZ OYUNU YAPTILAR

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu’yla genel başkanlık yarışına giren Milletvekili Muharrem İnce, "Her türlü Ali Cengiz oyununu yaptılar. Çok daha fazla oy alacaktım" dedi.

CHP'li İnce, hem kendisine hem de Kılıçdaroğlu'na verilen 49 imza bulunduğunun söylendiğini, listeyi görmek için üç gündür beklediğini kaydetti.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun, "Bu mükerrer 49 imzayı bana değil, İnce'ye yazın" diyerek divana dilekçe gönderdiğini anımsatan İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

“LÜTUF KABUL ETMİYORUM”

"Genel Başkan, 49 delegenin sahibi mi? Devir hakkı mı var? Genel Başkan'ın, 49 delegenin imzasını, iradesini devretme hakkı mı var? Bu bir keyfiliktir. CHP'nin Genel Başkanı keyfi davranamaz, lütufta bulunamaz. Ben bu lütfu kabul etmedim. “

“O 49 OYU İADE EDİYORUM”

“127 imzayı bulamadı diye yaygara koparanlar, 447 oya ne diyecekler, nasıl açıklayacaklar? Genel Başkan, 291 delegenin imzasını almış, oyunu alamamış. Bana bağışladığı o 49 lütuftan, aldığım 447 oyun içinden 49'u kendisine iade ediyorum. “CHP, AKP'ye benzememeli. Bu görüntüler, CHP'nin AKP'ye benzeme görüntüleridir.”

“BEN ÜLKEMDE DEMOKRASİ İSTİYORUM, PARTİMDE DE DEMOKRASİ İSTİYORUM”

“ Sayın Genel Başkan, adalet yürüyüşünü gerçekleştirirken, Erdoğan, 'Benim lütfumla yürüyorsun' demişti. O zaman, 'O senin lütfun değil, o demokratik bir haktır' diyerek Sayın Genel Başkan'a sahip çıkmıştım. Bugün olsa yine aynı şeyi yaparım. Çünkü ben ülkemde demokrasi istiyorum."

Kaynak: AA/ CNN Türk

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ