18452 görüntülenme 08 Mart 2021
Yİ Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü paylaşımına tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

'BU DOĞRU DEĞİL'  
"Anneleri yıllardır evlâtsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum."

'UNUTMADIK'
Öcalan'a mektup yazdırılmasının milli iradeyi ne istikamette kamçıladığını ve ikinci seçimin sonuçlarına ne yönde tesir ettiğini hiç kimse unutmamalı! En başta da Ekrem Bey."

'TEPKİLER SÜRÜYOR
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İYİ Parti lideri Meral Akşener ile HDP Eş Başkanı Pelvin Buldan’ı aynı mesaj içerisinde anmasına tepki gösterdi.

‘TERÖRÜ EZEN CUMHURBAŞKANI AKŞENER OLACAK’

Akşener’in İçişleri Bakanlığı dönemini hatırlatan Beyaz, İBB Başkanı'na “Bizim Genel Başkanımızın adı malum şahıslarla aynı cümlede "teröre kan kusturan İçişleri bakanı" olarak geçmişti. Bundan sonra da ancak "terörün başını ezen Cumhurbaşkanı" olarak geçecek.” sözleriyle cevap verdi. İmamoğlu’nun paylaşımına İYİ Partili isimlerden gelen diğer tepkiler şöyle:

‘SİYASİ MÜHENDİSLİĞE İZİN VERMEYİZ’
İYİ Parti TBMM Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, İmamoğlu’nun sözlerine cevap olarak “Bizim İYİ Parti olarak kendimize ait bir Türkiye vizyonumuz var. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener liderliğinde, milletimizin sorunlarına derman, yarınlarına umut olma gayretimiz var. Sorumluluğumuzun farkındayız. Dışımızdaki hiçbir siyasi mühendislikle ilgilenmeyiz. Türkiye’yi kendimiz yönetelim istiyoruz. Bütün enerjimizi bu çizgide milletimizle bütünleşme gayretine harcıyoruz. Şükürler olsun ki milletimizden her geçen gün artan bir şekilde bunun karşılığını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

ERDAL SARIZEYBEK ‘OĞLUM SEN ANLA ARTIK’
İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Erdal Sarızeybek, şimdi AKP’li Orhan Miroğlu’na Show Tv siyaset meydanın söylediği ‘BDP Terör örgütüsür, yargılanacaktır’ sözlerinizi hatırlatarak “Şimdi bu AKP'nin HDP vakası bir seçim manipülasyonudur, doğru ancaaak... Oğlum sana söylüyorum damadım sen anla artık!!!” notunu düştü.

CİNİSLİ: “DEMEK Kİ ARTIK SÜRPRİZLERE ALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, “Bu kadar hassas bir konuyu, günlük bir kutlama mesajıyla bir araya getirip, karıştırıp genel başkanımızı zor durumda bırakabilecek bir tavır almasını son derece nezaketsiz buldum.” şeklinde konuştu. Cinisli, sözlerine şöyle devam etti:

‘CHP’NİN KURUMSAL KİMLİĞİ BU DEĞİL’

“Bu mesajı CHP’nin kurumsal bir girişimi olarak görmüyorum, İmamoğlu’nun şahsi tutumu olarak görüyorum. Bunu üzüntüyle karşıladım. İleri dönük hesaplar için yapılmışsa da hiç yakıştıramadım. Demek ki artık sürprizlere alışmamız gerekiyor. İstanbul Belediye başkanlığı önemli bir görev. Bu görevi layığıyla yapmakta her başkanın boynunun borcudur. Netice itibariyle İstanbullular ona bir vekalet verdi, birinci görevi de o vekaleti taşımak olsa gerek.” sözleriyle İBB Başkanına tepki gösteren isimlerden oldu.”

YOKUŞ: “İMAMOĞLU’NUN KENDİ TERCİHİDİR”
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, İmamoğlu’nun paylaşımı için şu açıklamayı yaptı: “Ekrem İmamoğlu’nun attığı tweeti doğru bulmuyoruz. Tabii insanlara neden bunu yazıyorsunuz deme şansımız da yok. Sayın İmamoğlu bunu kendi açısından doğru bulabilir ama biz adı teröre bulaşmış, bölücü örgütle iltisaklı olan siyasilerle yan yana anılmak bizim hoşumuza gitmez. Bu Ekrem İmamoğlu’nun kendi tercihidir ama doğru bulmuyoruz, keşke böyle bir şey yapmasaydı.”

ERTÜRKMEN: “HEP DOĞRU KALDIK”

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Taha Orhun Ertürkmen mesajında “Seçmen kazanmanın yolu, seçmenin görece temsilcilerini kazanmaktan geçmiyor. Çok şükür ki biz desteğini milletten almış bir Genel Başkana sahibiz, bugüne kadar milletimiz ile arasına kimseyi sokmamıştır. Aracılarla seçmene ulaşmayı aklımızdan geçirmedik. O yüzden hep doğru kaldık” dedi.

TAMER KAYAALP’TEN SERT TEPKİ
İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Tamer Kayaalp sert bir üslupla İmamoğlu’nu eleştirdi. Kayalp, “Belediyenin devasa imkanları ve kapısında yatan binlerce kemik y***ı adamı böyle şımartır işte!!!” şeklinde mesaj attı.

VEDAT YENERER: “ARTIK GINA GELDİ”
İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Vedat Yenerer mesajında "Allah'ın Ekremi, sen ne menem bir siyasi f*d**n? Her açıklamanı, her icraatını talimatla yaptığın çok belli oluyor. Senden artık gına geldi.” dedi.
 
YÜCEL COŞKUN: “HİÇBİR KOŞULDA BİR ARADA OLAMAYACAĞIMIZ KİŞİ”

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Yücel Coşkun, söz konusu paylaşıma “Sayın Genel başkanımızın ve partimizin ismini, hiçbir koşulda bir arada olamayacağımız kişi ve yapılarla birlikte geçirilmesini şiddetle reddediyoruz.” diyerek cevap verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ