Politika
08 Haziran 2021 ( 13781 görüntülenme )

İbre Dönüyor 'AKP'de 'İstifa'

Trabzon Yomra Belediye Meclisi'nde cuma günü Sancak Mahallesinde ki arsanın satışı ile ilgili İYİ Partili Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a yetki veren karar, AKP'yi karıştırdı. AKP'de önce Yomra İlçe Başkanı Avni Adanu'un ilçe başkanlığından istifasının ardından, bugün de 5 Meclis Üyesi partilerinden istifa etti.

ÜSTÜNLÜK İYİ PARTİ'YE GEÇTİ
AKP'de yaşanan bu istifalar sonrasında ise Yomra Belediye Meclisinde üstünlük İYİ Parti’ye geçti. Yomra Belediye Meclisinde Başkan Mustafa Bıyık da dahil, İYİ Parti’nin toplamda 6 Belediye Meclis Üyesi bulunuyor. Geri kalan 9 üye ise AKP'den seçilerek meclise girmişti. Ancak bugün 5 üyenin istifasıyla birlikte Yomra Belediye Meclisinde AKP'nin sandalye sayısı 4’e düştü. Bu istifalarla birlikte AKP, Yomra Belediye Meclisinde ki üstünlüğünü İYİ Partiye kaptırdı.

AKP'Lİ ÜYE SAYISI 1 DÜŞTÜ
Buna göre Yomra Belediye Meclisinde 6 İYİ Partili, 5 Bağımsız’ın ardından 4 üye ile birlikte AKP 3. sırada yer aldı. Yomra'da yaşanan istifalar Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde partilerin sandalye sayılarını da değiştirdi. AKP'den istifa eden Gözde Atasoy Koç, artık Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde bağımsız üye olarak yer alacak. Koç’un istifasıyla birlikte Büyükşehir Meclisinde bağımsız üye sayısı 3’ye çıkarken AKP'nin sandalye sayısı da bir eksildi.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ