Öne Çıkanlar darbe thye de sıçradı KÜRT KARTI ANLI BOMBA fuatavni kimdir ERDAL SARIZEYBEK

DEVLET BAHÇELİ “SEVR” DEDİ

Bakın Sonu Nasıl Geldi…

DEVLET BAHÇELİ “SEVR” DEDİ

1 Aralık 2013…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Balıkesir’de konuştu.

Sevr, dedi, Sevr…

Sevr neydi?

Almanya ile birlikte İngiliz, Fransız ve Ruslara karşı Birinci Dünya Harbi’ne giren Osmanlı Devleti yenilir. 30 Ekim 1918, Mondros Ateşkes Antlaşması imzalanır ve bu savaş dünya harbine giren ülkeler için biter. Osmanlı için bitmez. Harbi kaybeden Sultan Vahdettin için iki seçenek vardır; ya kayıtsız şartsız teslimiyet ya da işgale karşı direniş. Birinciyi seçer, işgalcilerle işbirliğine gider; Osmanlı topraklarının Ankara dolayları bir yana,  kȃğıt üzerinde de olsa, kalanı; Yunan, İngiliz, Fransız ve İtalyanlara, hatta Ermeni ve Rumlara terk edilir (1920 Sevr Antlaşması). Sevr için tartışma açıktır. Sevr’in bir başarı, kurtuluş savaşı sonu Lozan’ın ise bir hezimet olduğunu ileri süren düşünceler görülmektedir.

Sevr’e göre;  İstanbul hilafet ve saltanat yeri olarak Osmanlı’ya bırakılır.  Boğazlar, yabancı denetimine açılır. Güneydoğu; önce Kürdistan adını alır, özerk olur, ardından bağımsızlığa gider. Batı; İzmir ve bölgesi ile Doğu Trakya Yunanistan’a verilir. Orta ve Doğu Anadolu; bir büyük Ermenistan kurulur. Güney; Suriye, Filistin, Irak, Hicaz, Mısır, Sudan, Kıbrıs, Fas, Tunus, Libya ve Ege adaları Osmanlı’dan alınır. Sevr;  Osmanlı Devleti Ankara dolaylarında, etrafı kuşatılmış, dili, kimliği, bayrağı ve vatanı hakimde olmayan, korunamayan bir cansız varlığa dönüşür.

İşte Sevr budur; yok olmak!

MHP Lideri Bahçeli, Sevr’i günümüze taşıyıp şöyle diyor; "Türklerin Anadolu'dan çıkarılması için yüzyıllardır düşmanlık kuyruğunda nöbet tutan Haçlılar, sonunda içimizden devşirdikleri işbirlikçilerle en önemli adımlarını atmışlardır. Hatta Sevr imzalanmadan evvel, bizzat hain Damat Ferit'in öncülüğünde 12 Eylül 1919'da Kürdistan'ın kurulması konusunda yabancılarla gizli bir anlaşma yapılmıştır. Bu sefalet yuvaları, bu milliyet ve millet hasımları; bağımsızlığımızı gözden çıkarmışlar, boyunduruk altında yaşamak için yandaşlarıyla sözleşmişlerdir. Zira bunlar da bugünkü iktidar koltuğunda oturanlar gibi milli haysiyet yoktur ve hiç de görülmemiştir.

Manda ve himaye taraftarları, işgal yardakçıları, yabancı muhipleri, bölünme ve dağılma elçileri köşe başlarını tutmuş, uğruna nice millet evladının şehit olduğu Türk vatanını peşkeş çekmeye cüret etmişlerdir. Fakat Türk milletinin iman ve iradesi alçaklara teslim olmamış, zillete geçit vermemiştir. Milleti koyun sürüsü, kendilerini de çoban olarak görenler, Türk milletinin kahrından, kuvvetinden ve tarihi kudretinden habersiz olduklarını sömürgecilerin uşağı olmakla kanıtlamışlardır."

Bahçeli’nin tarihsel dayanak bulan bu açıklamalarına katılmamak mümkün değil, ancak…

Ancak, Bahçeli sözlerini şöyle bağlıyor;   "Devletimizin akıbeti belli olacaktır. Ya yurdum diyeceğiz, ya yutulmaya razı olacağız. Ya ülkem diyeceğiz, ya topraklarımızın üleşilmesine göz yumacağız. Ya bütünlük diyeceğiz, ya bölünmeyi sineye çekeceğiz. Ya Türkiye ve Türk milleti diyeceğiz ya da tükenmeye, dağılmaya ve parçalanmaya katlanacağız."

Bu noktayı anlayabilmek zor. Çünkü Devlet Bahçeli, Türk milletinin kaderini seçimlere bağlıyor ve seçim sonuçlarının bu kaderi tayin edeceğini söylüyor.

İşte buna katılmak mümkün değil!

Hiçbir seçim Türk milletinin kaderini, varlığını ve bekasını tayin edemez!

Mustafa Kemal Atatürk’ün deyişi ve bizim inancımızla; dünya durdukça Türk Milleti yaşayacak ve Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!

Seçimler gelir geçer…

Partiler kazanır, kaybeder…

Ama asla Türk Milleti, devleti ve Cumhuriyeti kaybetmez; zor günler yaşayabilir, hepsini aşmasını da bilir, tıpkı tarihinde aşmış olduğu gibi…

Erdal Sarızeybek

SARIZEYBEK HABER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
feridun dilfer 3 yıl önce

MHP alisilmadik bir sukut icinde bunu anlamak mumkundegil ne yani ayni iktidar secimleri kazandi ne olacak susmaya devammi ???

Avatar
Tulay sarp 3 yıl önce

Sayin genel baskanim yumrugu masaya vurmanin zamani gelmedimi?adamlar harilharil calisiyor,bu secimide alirlarsa TC.diye birsey kalmayacak.biz neyi bekliyoruz???

Avatar
Turan 3 yıl önce

MHP heryerde her zaman söylüyorda kim nerden bilecek ? Hangi kanal yayınlıyor ? MHP suskun diyenler haksızlık eder . Kanallar AKP ve bdp ye çalışıyor sadece. Bahçeli'de haklı bir iktidar daha AKP gelirse artık internette bile haber yapılmaz askeride bitirir herşeyi ele geçirir ne demokrasi kalır ne seçim. Bu demokrasiye yakın diyebilecemiz son seçimdir.

Avatar
soner baysal 3 yıl önce

Baştaki sahislarin ne umduklari onemli degil benim aziz vatanimda yasayan asil vatandasimin istegi onemli bu uyku bitecek artik az kaldi titreyin ve kalkin ayaga TÜRKİYE

Avatar
3 yıl önce

sanırım dinleyicilere uyarı anlamında bu sözleri sarfetti. bakın sonuçlar böyle böyle olacak der gibi...

Avatar
Gazi) doğan uygun 3 yıl önce

Erdal paşam güzel yorumlamış gerçekleri anlatmaya çalışmış ve güzelde olmuş anlayana anlamayana diyecek bir sözüm yok

Avatar
3 yıl önce

sayın komutanım sizleri çok seviyoruz aktif siyasette olmanız bizi memnun ediyor. bir ülkücü olarak belirtmeliyimki rahmetli türkeş gibi birisi yokki bu durumları al aşağı etsin. türkmen beyi kurultaydan seçilip bizim liderimiz oldumu oldu. hataları olabilir dili sürçebilir bazı olumsuz düşünceleri olabilir ancak genel kurul toplantılarında artı ve eksi durumları değerlendirilir zaten. sürekli kendini geliştiren bir insandır kendileri.biz daima biad ederiz başbuğumuza ancak sizinde bu ihanet süreci bitene kadar aynı safta yer almanız yardımcı olmanız gerekmektedir. bbp ve hepar ve mtp gibi partiler düzgün partiler olsalar bile akp chp ve mhp gibi partileri aşamayacak derecede zayıftırlar. partileri kötülemek değildir niyetim zaten herşey ortada. başbuğumuzun sözünü tekrarlıyorum. türklük bedenimiz islamiyet ruhumuzdur. ülkücülük mhpde olur. inkilapların başıdır milliyetçilik. o olmadan ne cumhuriyet olur ne laiklik...

Avatar
kubilay usta 3 yıl önce

Türküm demeye korkutulan YÜCE TÜRK milletinden artık ses bekliyoruz.ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN.