Seçim öncesi “Gönül Belediyeciliği” sloganını kullanan Başkan Yücel Yılmaz, ilk icraatı ile gönülleri kırdı. Büyükşehir Belediyesi Ramazan Ayı öncesi tam 400’e yakın işçinin işine son verdi… Üstelik işten çıkarılanlar, bu durumu cep telefonlarına gelen bir mesaj ile öğrendiler…

GÖNÜL DEDİLER GÖNÜLLERİ KIRDILAR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Ramazan Ayı öncesi yaklaşık 400 personelin işine son verdi. İşten çıkarılanların çoğu İŞKUR vasıtasıyla işe alınan personeller. Ayrıca bu personellerin görevi mezarlık temizleme ve ilaçlama… Yaz ayının gelmesiyle birlikte mezarlık temizliği ve ilaçlama personeline en çok ihtiyaç duyulacak zamanda, bu personeller kapının önüne kondu.

İşin teknik kısmını bir tarafa bırakırsak, bu işten çıkarma hamlesi Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı zor durumda bıraktı. Şöyle ki; Başkan Yücel Yılmaz seçim öncesi “Gönül Belediyeciliği” yapacağını ve asla işçi kıyımı yapmayacağını söylemişti. Fakat daha Başkanlık koltuğuna oturalı 1 ay olmadan tam 400’e yakın personelin işine son verildi!

GİDİN İSTEDİĞİNİZ YERE ŞİKAYET EDİN
İşlerine son verilen ve haksızlığa uğradıklarını personeller soluğu Büyükşehir Genel Sekreteri Mustafa Küçükkapdan’ın yanında alıyor. Durumu gazetelere bildireceklerini söyleyen personellere Genel Sekreterin verdiği cevap şu; “istediğiniz yere verin, gazetelerde çıkınca sonucun değişeceğini mi sanıyorsunuz”…

CHP’Yİ ELEŞTİRDİLER KENDİLERİ YAPTILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılcahamam kampında tam da yaşanan bu durumdan bahsetti ve işçi kıyımı yaptığını söylediği CHP’li belediyeleri ve belediye başkanlarını yerden yere vurdu. Fakat Reis’in atladığı bir durum var! CHP’li belediyeler kıyım yapıyor diye kızarken, Ak Parti’li belediyelerin kıyıma başlaması, Reis’i zor durumda bıraktı ve tezata düşürdü!

Kaynak: Balıkesirposta

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ