AKP’ye yakın medya, geçtiğimiz günlerde, CHP ve İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın Makedonya kökenli olduğunu yazmıştı. Mansur Yavaş ise, bunun üzerine bir açıklama yapmış ve 7 kuşak Ankaralı olduğunu belirtmişti.

MANSUR YAVAŞ HEDEFLERİNDE

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek de Mansur Yavaş'ın kökeninin Makedon olduğunu ileri sürerek birtakım tuhaf suçlamalarda bulunmuştu. Mansur Yavaş'ın soyağacı tartışılmaya devam ederken, önceki gün, CNN Türk'te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programında Mansur Yavaş, Gökçek'in iddialarına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

‘GÖKÇEK NE KONUŞACAKSA KONUŞSUN’

Mansur Yavaş programda, "Gökçek, konuşacaksa bunun bana yarayacağını bilir. Özhaseki’ye zarar vermek için yapacaktır. Benim Ankaralı olmadığım iddiasını gündeme getirip Özhaseki’nin ailesinin isim ve soyadı değişiklinin gündeme gelmesini istiyor olabilir. Benim kaydım ortada, 1843’ten beri Beypazarı’nda ailem, bunu yayınladım. Bile bile bunu iddia etmesinin başka nedeni olamaz” dedi.

MANSUR YAVAŞ SOYAĞACINI PAYLAŞTI

Mansur Yavaş, tüm bu tartışmalar sürerken, bugün sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Yavaş, kişisel Twitter hesabından soyağacını paylaştı.

Yavaş, isim vermeden Gökçek'i hedef alarak, "Yüzü kızarmaz ama bana yayınlamak düşüyor. İftira ve yalan mesleği olmuş" diye yazdı.

Kaynak: Mansur Yavaş Twitter/ yurt

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ