Spor
11 Ekim 2018 ( 14335 görüntülenme )

Karar açıklandı!.. 'ARDA TURAN GEÇTİ GİTTİ'

Arda Turan ile Berkay arasında gece kulübünde başlayarak hastanede devam eden kavgada Arda Turan'ın elindeki silahın ateş aldığı öne sürüldü.

‘SERBEST’

Olayla ilgili savcılık, Berkay Şahin ve eşi Özlem Şahin ve Murat Dalkılıç'ın ifadelerinin alınmasına karar verirken, Arda Turan için Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeye alındı. Arda Turan, ifadesinin ardından emniyetten ayrıldı. Arda Turan'ın ifadesinin detayları da ortaya çıktı.

‘İFADE VERİP GİTTİ’

Medipol Başakşehir’de oynayan futbolcu Arda Turan, şarkıcı Berkay Şahin’le bir mekanda kavga etmişti. Arda’nın daha sonra gittiği Berkay’ın yattığı hastaneye gittiği ve tabancasının da o ziyaret sırasında ateş aldığı iddia edilmişti.

Olayla ilgili savcılık, Berkay Şahin ve eşi Özlem Şahin ve Murat Dalkılıç’ın yanı sıra Arda Turan'ın da ifadesinin alınmasına karar verdi. Arda Turan savcının talimatı sonrası Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeye çağrıldı. Akşam saatlerinde özel aracıyla Beşiktaş Polis Merkezi’ne gelen Arda Turan yaklaşık iki buçuk saat ifade verdi.

Arda Turan işlemlerinin ardından yine kendi kullandığı özel aracıyla polis merkezinden ayrıldı. Arda Turan’a avukatı da refakat etti. Arda Turan çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

BİLGİ VERMEDİ

Arda Turan’ın kavga olayını doğruladığı ancak kavganın nedeninin iddia edildiği gibi olmadığını söylediği öğrenildi. Hastane ziyaretini de doğrulayan Arda’nın ‘Tabanca ateş aldı’ iddiasına yanıt ise vermediği öğrenildi.

MEKANDAKİ KAVGA HASTANEYE TAŞINMIŞTI

Salı gecesi Arda Turan ve Berkay Şahin arasında Emirgan'daki bir mekanda yaşanan tartışma sırasında, Arda Turan'ın kafa attığı Berkay Şahin'in burnu kırıldı. Ünlü şarkıcı ve eşi Özlem Şahin özel bir hastaneye gitti. Saatler 05.30'u gösterdiğinde Arda Turan da onların bulunduğu hastaneye giriş yaptı. İddiaya göre ikili arasında tartışma sürerken hastaneye Murat Dalkılıç da geldi.

Güvenlik görevlileri, hastaneye gelen kişilerin alkollü olduklarını, ayrıca ünlü futbolcunun belindeki kabarıklığı fark etti ancak Arda Turan onlara hiçbir olumsuzluk yaşanmadığını söyledi. Tartışma sırasında silah ateş aldı. Mermi fotokopi makinesinden sekip yere isabet etti. Bunun üzerine Arda Turan hastaneden ayrıldı.

Yaşanan tüm bu olayların ardından Berkay Şahin’in eşi Özlem Ada Şahin, eşinin burnunda 15 tane kırık olduğunu, öte yanda gerekli, hukuksal işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

HUKUKİ DURUM

Bu olayın işleniş şeklinde göre, bu şahsın yaptığı her eylem suçtur. Burada dikkat çeken husus, bu şahsa hastanede hiçbir işlem yapılmayışı ve de polisin 'suçüstü' haline göre harekete geçip suç delillerini anında toplamayışıdır. Oysaki mevcut yasalara göre bu şahsın anında hastanede yakalanması, alkol raporu alınması ve silahın bulunması için arama yapılması gerekirdi. Şimdi ne oldu? Rapor yok, silah yok, ayıkla artık pirincin taşını...

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Sözcü/ Fanatik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ