Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) dört ay peş peşe aldığı faiz indirimi kararları Türk lirasındaki değer kaybını hızlandırırken, kur korumalı TL mevduat desteğinin hayata geçirilmesi sonrası dolar 18 liradan 10 bandına kadar çekildi.

‘EEE.. 10 YEDİLER YEDİLER, ŞİMDİ UFAK UFAK İTİYORLAR DOLARI’
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin buna yorumu "Çarpılan kim oldu? Küçük yatırımcılar" olurken, bugün doların yeniden 12 liranın üzerine çıkmasıyla ekonomist Selçuk Geçer'den bir değerlendirme geldi. Geçer, "Vatandaş çarpıldı, oylar çakıldı... Bir gol attık diye sevinenler 10 gol yediklerinin yeni farkına vardı... Şimdi o golleri çıkarmak için ufak ufak yukarı itiyorlar doları. Eeee demiştim dermiyim... derim elbet" yorumunda bulundu.

BDDK SELÇUK GEZER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Öte yanda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), döviz kurlarında yaşanan hareketliliği sosyal medya hesabından manipüle ettiği iddiasıyla 26 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Hakkında suç duyurusunda bulunulan 26 kişinin yer aldığı listeyi paylaşan BDDK, “Sosyal medya ve yayın organları üzerinden kur hareketlerini manipüle etmeye yönelik paylaşımları dolayısıyla aşağıdaki Twitter hesapları ve kişiler hakkında Kurumumuz, Bankacılık Kanununun 74. maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunmuştur” ifadelerini kullandı.

SELÇUK GEZER DE VAR
BDDK’nın suç duyurusunda bulunduğu isimler arasında İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, ekonomist Güldem Atabay, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, gazeteci Emin Çapa ve yayıncı Selçuk Geçer de bulunuyor.

Kaynak. gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ