Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Kapasitesinin üzerinde yolcu alan dolmuşlara binmeyin" dedi.

GARANTİLİ DOLMUŞ UYARISI: DOLUYSA BİNMEYİN
Koca, Twitter hesabından, "Doluysa binmeyin" başlığıyla, fazla yolcusu bulunan bir dolmuşun fotoğrafını paylaştı. İstanbul'da bazı dolmuş şoförlerinin, salgına rağmen, kapasitelerinden fazla yolcu aldıkları yönünde şikayetlerin artmaya başladığını belirten Bakan Koca, "Lütfen, fazla yolcu taşıyan dolmuşa binmeyin. Yolcu kapasitesi denetimi yapan emniyet birimlerine yardımcı olun." ifadelerini kullandı.

DOLMUŞLAR BALIK İSTİFİ
Fahrettin Koca'nın bu paylaşımı sosyal medyada tepki çekerken, kullanıcılar pandeminin başından beri dolmuşların balık istifi olduğunu söyledi.

24 SAATTE 2.026 YENİ HASTA
Sağlık Bakanlığı, bugünkü corona virüsü tablosunu değiştirdi. İlk önce bin 958 yeni hastanın tespit edildiği duyurulurken daha sonra tespit edilen yeni hasta sayısı 2 bin 26 olarak güncellendi.

SOSYAL MEDYA AÇIĞA ÇIKARDI
Bakanlık tarafından "covid19.saglik.gov.tr" adresinden yayımlanan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nda bugün yeni hasta sayısı 1958 olarak açıklanmıştı. 18 ve 19 Ekim günlerine ilişkin koronavirüs tablosu karşılaştırıldığında bugünkü hasta sayısı toplam rakamlar göz önüne alındığında 68 eksik çıkıyordu. Sosyal medya kullanıcıları hatayı fark ederek duruma tepki gösterdi. Bakanlık ilk 1958 olarak açıklanan yeni hasta sayısı 2026 olarak güncelledi.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ