Ekonomi
25 Mayıs 2017 ( 24989 görüntülenme )

FLAŞ!.. KOÇ VE SABANCI HİSSELERİNİ SATIYOR...

Koç ve Sabancı’dan satış kararı


Bazı Koç Ailesi üyeleri Koç Holding A.Ş. paylarının, 107 milyon TL nominal değerli kısmının (%4,22) satışı için Citigroup'u yetkilendirdi. Sabancı Ailesi de 100 milyon dolarlık hisse satışı için Ünlü&Co'yu yetkilendirdi. İki ailenin yapacağı toplam satışın değeri 575 milyon dolar olacak. (Yaklaşık 2 milyar 41 milyon TL).

"SATIŞ YURT DIŞINA"

Bazı Koç Ailesi üyeleri Koç Holding A.Ş. paylarının, 107 milyon TL nominal değerli kısmının (%4,22) hızlandırılmış talep toplama yöntemi ile yurt dışında yerleşik kurumsal yatırımcılara tahsisli olarak satışı için Citigroup Global Markets Limited ile bir sözleşme imzaladı.

"RAHMİ KOÇ AÇIKLAMA YAPTI"

Koç Holding A.Ş. ile ilgili olarak Mustafa Rahmi Koç tarafından konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: 

“Bazı Koç Ailesi üyeleri ile birlikte sahibi olduğumuz toplam 391.019.030- TL nominal değerli (%15,42) Koç Holding A.Ş. paylarının, 107.000.000- TL nominal değerli kısmının (%4,22) hızlandırılmış talep toplama yöntemi ile yurtdışında yerleşik kurumsal yatırımcılara tahsisli olarak satışı için Citigroup Global Markets Limited ile bir sözleşme imzalanmıştır". 

"Satışın gerçekleşmesi halinde Koç Holding A.Ş.'nde doğrudan sermaye payımızın %11,67, Koç Ailesi ve Koç Ailesi üyeleri tarafından sahip olunan şirketlerin payının %64,76 olması ve  Koç Holding A.Ş.'nin halka açıklık oranının ise %26,46'ya yükselmesi beklenmektedir".

"Satış fiyatı, hızlandırılmış talep toplama sürecinden sonra kamuya duyurulacak olup, satış işlemi borsa dışında gerçekleştirilecektir".

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ