Ana Sayfa
14 Ekim 2018 ( 861 görüntülenme )

FLAŞ!.. 'ERDOĞAN SAHAYA ÇIKIYOR'

İstanbul'da, Mayıs ayında başlayan 'Gençlik Festivali'nin 1821 Ekim tarihleri arasında Diyarbakır'da, 'Ziraat Gençlik Festivali' olarak düzenleneceği belirtildi. 

ERDOĞAN SAHAYA ÇIKACAK

Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Bakanlıklar ile Okçular Vakfı'nın destekleriyle Kent Meydanı'nda düzenlenecek etkinlikler 4 gün sürecek. Festival kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'nın da eski futbol efsanelerinin forma giyeceği ' Şöhretler Karması' maçında sahaya çıkarak gençlerle buluşacağı belirtildi. 

ŞÖHRETLER KARMASINDA ERDOĞAN

Festival Komitesi Başkanı Ahmet Büyükgümüş yaptığı yazılı duyuruda, festival kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da kente gelerek ' Şöhretler Karması'yla sahaya ineceğini belirti. Büyükgümüş yazılı açıklamasında Diyarbakır'ın huzur kenti olduğunu belirterek;

'YENİLİĞİN AYDINLANMANIN KÜLTÜRÜN MERKEZİ DİYARBAKIR'

"Gençlik Festivalleri'nin ilkini Mayıs'ta İstanbul'da 750 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. Festival Türkiye'nin en geniş kapsamlı Gençlik Festivali olmayı başardı. Gençlerin festival coşkusunu Türkiye'nin dört bir yanına taşımak istiyoruz. Bu zenginliğin ilk adımını da yeniliğin, aydınlanmanın ve kültürün merkezi Diyarbakır'da atmak istedik. En büyük hedefimiz gençlere doğru kanallarla eğlenecekleri bir ortam hazırlamak, istihdam sağlamak, sosyal sorumluluk bilincini artırarak gençlik meselelerine yurt çapında dikkat çekmek" dedi.

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ