Politika
23 Ağustos 2017 ( 163 görüntülenme )

FLAŞ!.. AKP İTHAMLARINA CHP'DEN AĞIR TEPKİ... TOKAT ÜSTÜNE TOKAT!..

TEZCAN: CHP GENEL BAŞKANINI TUTUKLAMAK... ÖYLE KOLAY DEĞİL BU İŞLER!

TEZCAN: ATATÜRK'ÜN MAKAMINA LAYIK OLACAKSINIZ

TEZCAN: CHP LİDERİ MECZUPLARLA RESİM ÇEKTİRMEZ

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkezde toplandı. 

Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Tezcan, basına açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Tezcan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“ÖYLE KOLAY DEĞİL BU İŞLER”

"Herkes şunu bilsin ki Kemal Kılıçdaroğlu'nu haksız yere tutuklamaya kimsenin gücü yetmez, öyle kolay değil bu işler. Lafı ortaya atıp milleti başka şeylerle tartıştırarak, korkutarak ülkeyi yönetemezsiniz. Buna müsaade etmeyeceğimizi söyledik. Ne tutuklama ne de serbest bırakma iktidarın gündeminde olamaz. Yargının gündeminde olur, yargı da bağımsız olur.”

Tezcan'a, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'nun fanilalı fotoğrafıyla ilgili “Vatandaşa hakaret” değerlendirmesi ve “Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'dan aldığı koltukta oturuyor. Onun Atatürk'ün koltuğu ile ne alakası var? O Atatürk'ün oturduğu koltukları görmemiştir bile ama ben Çankaya'da gördüm” şeklindeki açıklamaları da soruldu. 

Tezcan, şunları kaydetti:

“ATATÜRK'ÜN MAKAMINA LAYIK OLACAKSINIZ"

CHP'nin Kurucu Genel Başkanı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'tür. CHP'nin koltuğunda oturan her genel başkan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün koltuğunda oturmuştur, o koltuğun ağırlığı vardır, o ağırlığı o koltuğa oturanlar her zaman layığıyla taşımışlardır.Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e layık bir lideri milletimiz, önümüzdeki günlerde seçip yine hak ettiği oturtacak, Mustafa Kemal Atatürk'ün koltuğunu hak eden kişiye emanet edecektir."

“ CHP GENEL BAŞKANI MECZUPLARIN DİZİNİN DİBİNE OTURUP FOTOĞRAF ÇEKTİRMEZ”

"Halkın bir parçası olan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ciddi bir biçimde ürkmüşler, bu sevindirici bir şey. Merak ediyorum, o fotoğraf Hikmetyar'ın dizinin dibinde çekilmiş bir fotoğraf değil niye rahatsız oldular? Herkes bilir ki CHP Genel Başkanı hayatının hiçbir döneminde meczupların dizinin dibine oturup fotoğraf çektirmemiştir ve çektirmez de.”

Kaynak: Sözcü/ ANKA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ