Güvenlik
12 Ekim 2017 ( 1909 görüntülenme )

EY MİLLET!.. LOZAN ANTLAŞMASI'na AĞIR DARBE!..

EGE’DE, F-16 İLE UÇAN ÇİPRAS LOZAN ANTLAŞMASI’NI İHLAL ETTİ !...


Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli albay Ümit Yalım, Ege’deki Yunan işgaline yetkililerin dikkat çekebilmek için elinden geleni yapıyor.

Son olarak Yunan Başbakan’ın F 16 savaş uçağıyla Ege’de yaptığı uçuşu değerlendirdi.
Yunan tarafından bu eylşmeninin açıkça Lozan Antlaşmasının ihlali olduğunu söyledi.

İşte Ümit Yalım’ın açıklaması:

“YUNAN BAŞBAKANI GÖZDAĞI VERİR GİBİ UÇTU”

Yunan Başbakanı Çipras, Larissa’da konuşlu 110.Hava Üssünü, 12 Ekim 2017’de ziyaret etti. Başbakan Çipras, hava üssünde, Genelkurmay Başkanı Oramiral Apostolakis ve Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Christodoulou tarafından karşılandı. 


"GÖRÜNTÜLERİNİ DE YAYIMLADILAR"

Hava Üssündeki 337.Filo’dan F-16 Blok 52+ Savaş Uçağı ile havalanan Çipras Ege Denizi üzerinde uçtu. Ziyaret ve uçuş ile ilgili haber, resim ve video görüntüleri Yunan Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde yayımlandı. 

“LOZAN ANTLAŞMASINI İHLAL ETTİLER”

Çipras’ın Ege Denizi üzerindeki uçuşuna iki adet F-16 uçağı da refakat etti.
Larissa’dan havalanan Çipras, Kuzey Ege Denizi’nde, İskiri, Bozbaba ve Limni adaları üzerinde uçtuktan sonra Halkidi Yarımadası üzerinden dönüş yaparak Larissa meydanına iniş yaptı. Limni ve Bozbaba adaları Lozan Antlaşması’nın 12.Maddesine göre gayri askeri statüde.

Anılan adaların üzerinden askeri uçaklar uçamaz. Çipras, Limni ve Bozbaba adalarının üzerinden askeri uçakla uçarak Lozan Antlaşmasını ihlal etti.

“TURİST GİBİ İZLEDİLER, NOTA VERMEDİLER”

Başbakan Binali Yıldırım ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, her zaman olduğu gibi olanı biteni turist gibi izledi. Yunanistan’a müzik notası bile verilmedi.

“HAVA SAHAMIZ DELİK DEŞİK”

Yunan Genelkurmay Başkanı Oramiral Apostolakis ve Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Christodoulou, 31 Ağustos 2017’de, Girit’ten havalanarak, Türk adalarının üzerinden uçmuş ve Türk hava sahasını ihlal etmişti.

Yunan Genelkurmay Başkanı Oramiral Apostolakis, 20 Nisan 2016’da Larissa’dan havalanarak Aydın Eşek Adası ve Aydın Bulamaç Adası’nın üzerinden uçmuş ve Türk hava sahasını ihlal etmişti.

“EGEMENLİĞİMİZİ DEVREDİYORLAR” 
  
Verilen somut örneklerden anlaşılacağı üzere, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarına sahip çıkmıyor ve Ege Denizi’ndeki inisiyatifi Yunanistan’a terk ediyor.

Kaynak: Ümit YALIM, Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ