Politika
15 Ekim 2020 ( 3544 görüntülenme )

Erdoğan 'Yok Öyle Bir Şey'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim tartışmalarına son noktayı koydu.

‘ERKEN SEÇİM KABİLE DEVLETLERİNDE OLUR’
"Ne erken seçimi ya?" tepkisini gösteren Erdoğan, "Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde belirlenen zamanın dışında bir seçime gidiliyor? Bunlar kabile devletlerinin yaptığı iştir. 2023'ün haziran ayında seçim yapılacak. Öne almak falan söz konusu değildir" dedi.

‘NE ERKEN SEÇİMİ YA’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde gündeme ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Sözlerini noktalarken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yaptığı "Türkiye'yi seçime götür" çağrısıyla başlayan erken seçim tartışmalarına değinen Erdoğan, buna tepki gösterdi. "Ne erken seçimi ya?" diye soran Erdoğan, tartışmalara son noktayı şöyle koydu:

‘GELİŞMİŞ ÜLKELERDE ERKEN SEÇİM OLMAZ’
"Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde belirlenen zamanın dışında bir seçime gidiliyor? Bunlar kabile devletlerinin yaptığı iştir. Gelişmiş olan, gelişmekte olan bir ülkede böyle bir şeyi göremezsiniz. Türkiye artık eski Türkiye değil. Yeni Türkiye'de belirlenen zaman neyse o tarihte seçim yapılacak. 2023'ün haziran ayında seçim yapılacak. Öne almak falan söz konusu değildir."

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ