42179 görüntülenme 04 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır'da konuşurken prompterı arızalandı.

"ALLAH ALLAH"

Bir süre ekrana baka kalan Cumhurbaşkanı, daha sonra yakın korumasını yanına çağırdı. Korumasına kızgın şekilde bir şeyler söyleyen Erdoğan, konuşmasının sonunda sinirlenerek “Allah Allah” dedi.

'BENİM İZNİM OLMADAN NAMAZA MI GİDİLİR... DANGALAK..."

Olayın, Erdoğan’ın konuşma metnini prompter’a aktaran kişinin namaza gitmesiyle ilgili olduğu iddia edildi. Görüntülerde Erdoğan’ın korumasına, “Benim iznim olmadan", "namaza mı gidilir" ve "dangalak” gibi ifadeler kullanarak tepki gösterdiği duyuluyor.

TUNCAY ÖZKAN'DAN 'PROMPTER' PAYLAŞIMI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan bu anları sosyal medya hesabından "Prompter da TAMAM diyor." ifadeleriyle paylaştı.

SONRASI...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Diyarbakır'da düzenlediği iftar programında sonra açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“GENÇLERİ DAĞA ÇIKARANLARA ŞAMAR VURUN”

“Belediyelerin imkanlarının teröristlerin emrine verildiği dönem sona ermiştir. Diyarbakır bir şahlanışın arifesindedir. Kendileri zevk içerisinde sürerken Diyarbakırlı gençleri dağa gönderen terör baronlarına bir şamar olacaktır. 24 Haziran Kürt kardeşlerimizin değerleriyle kavgalı siyaset tarzının mezara gömüldüğü gün olacaktır.”

“KIZLARI DAĞA KAÇIRANLARA HESAP SORUN”

“Diyarbakır’da Milli irade gaspçılarına çok güzel cevap verildi. Birilerinin arka bahçesi olmadığını haykırdı. CHP ile bir olup siyaset mühendisliği yapanların hesabı ilk önce Diyarbakır’da bozguna uğrayacaktır. Yavrularını kızlarını dağlara kaçıranların kim olduğunu iyi bilen kardeşlerim bunun hesabını soracaktır.”


Haber işte böyle...
Erdoğan'ın 'yavrularınızı kızlarınızı dağa çıkartanlar' dediği HDP ve bu HDP Meclis'te...
Erdoğan'ın halka hesap sorun dediği bu HDP'ye AKP hükümeti tarafından milyonlarca lira hazine yardımı yapılıyor. Vekilleri Meclis'te, siyaset yapıyor.

'DAĞA ADAM KAÇIRMAK CİDDİ BİR SUÇTUR"

Eğer ki bu HDP dağa çoluk çocuk kaçırıp terörist yapıyorsa bu çok ağır bir suçtur ve bunun hesabını önce Hükümetin ve adaletin sorması gerekir. Peki ama Erdoğan ve Hükümeti bu hesabı neden HDP'ye sormuyor? 

Öyle ya terör örgütünün siyasi kanadına gözyummanın ötesinde bir de hazineden para verip koltuk çıkmak bu ülkede suç değil mi?

Erdal Sarızeybek

Kaynak: odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ