Politika
26 Mayıs 2019 ( 2014 görüntülenme )

Erdoğan'dan Mucize Formül: '1 AKP'Lİ =3'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da AK Parti teşkilatıyla iftar programına katıldı. Erdoğan, "Bizim siyasetimizde milletle inatlaşmak gibi bir anlayış kesinlikle yoktur" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

‘HER AKP’Lİ İKİ OY GETİRSİN’


“Biz milletimizin kalbinde doğduk, orada büyüdük, irtibatımızı kesmediğimiz, hep güçlü tuttuğumuz için buralara geldik. Bizim siyasetimizde milletle inatlaşmak gibi bir anlayış kesinlikle yoktur. İstanbul'da 2 milyon 300 bin üyeye sahibiz. Üyelerimiz sahada çalışsın. Bir üye, yanında iki oy daha getirsin, mesele bitti. 'Üyeyim ama çalışmıyorum' olmaz.


‘HIRSIZLIK KÖTÜDÜR’

“ Her hırsızlık kötüdür, ama oy hırsızlığı felakettir. Yüksek Seçim Kurulu'nun gerekçeli kararında tüm değerlendirmeler ve belgeler yer alıyor. Ana hatlarıyla baktığımızda, YSK'nın iptal kararını iki temel sebebe dayandırdığını görüyoruz. Sandık memuru, özel sektör çalışanlarından, emeklilerden veya ne iş yaptığı belli olmayanlardan seçilmiş.”

‘GEÇMİŞ SEÇİMLERDE NE OLDUĞUNU BİLEMEYİZ’


“ Kanuna aykırı sandık kurulu başkanları tarafından yönetilen sandıklarda, 212 binden fazla oy şüpheli hale gelmiştir. Karara karşı çıkan YSK üyelerinin gerekçelerinde dişe dokunur, vicdanları tatmin edici bir unsura rastlamıyoruz. Geçmiş seçimlerde ne olduğunu bilemeyiz, ancak 23 Haziran'da ve sonraki seçimlerde bir daha benzerlerini yaşamamak için çok daha dikkatli olacağız.

Kaynak: Spurnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ