15689 görüntülenme 08 Ocak 2021
AKP'ye oy verdiğini söyleyen Niğdeli çiftçi “battık” diyerek isyan etti. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a seslenen çiftçi, “5 senedir burada bir oy veriyorum, bütün millete rezil oldum. Sayın Cumhurbaşkanım lütfen bizim sesimizi duyun ya. Vallahi battık billahi battık, Allah çarpsın battık ya!" dedi.

'ÜRETİM VAR SATIŞ YOK'
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Erdem, patates üreticilerinin sorunlarını dinlemek için Bağlama kasabasına gitti. Çiftçi tarlasındaki patatesi satamamaktan şikayet etti. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın paylaştığı görüntülerdeki çiftçi, satış yapamadığı için de borçlarını ödeyemediğini söyledi.

'ALLAH ÇARPSIN BATTIK'
Durumlarının perişan olduğunu söyleyen çiftçi, “Burada çiftçinin hali perişan, ben burada 10 senede battım arkadaş ya. Bir tane patatesimiz para etmedi ya. Bu kadar da olmaz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ya bilgisi yok ya da bilgileri iletmiyorlar ona. Bilgisi olsa belki buna bir el atar yani. Bu kadar vicdansız değildir Cumhurbaşkanı. Tarım Bakanı’nın ya bu işlerde bilgisi yok ya da bu işi bıraksın arkadaş ya. Vallahi battık, Allah çarpsın battık ya. Ben de Ak Parti'li değil miyim, maraba mıyım ben?” diye isyan etti.

'BÜTÜN MİLLETE REZİL OLDUM'
“5 senedir burada bir oy veriyorum, bütün millete rezil oldum” diyen çiftçi, “Allah çarpsın battık ya. Sayın Cumhurbaşkanım lütfen bizim sesimizi duyun ya. Vallahi battık billahi battık. İstanbul'daki dükkanımı da batırdım, buradaki dükkanımı da batırdım. Bizim Niğde milletvekillerinin ikisi de oturuyor, makamından çıkmıyor. Bir milletvekili var göbeğini yırtıyor, Allah razı olsun ondan. Bir o sesini çıkarıyor ya” sözleriyle yaşadığı sorunları dile getirdi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ