6856 görüntülenme24 Eylül 2019
FOX Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumartesi günü yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Tayyip Erdoğan, ABD'ye giderken soru soran FOX Muhabirine sert tepki göstermiş ve "Yalan haber yapmayın" demişti. FOX Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal'dan Erdoğan'ın sözlerine net cevap geldi.

Erdoğan'ın suçlamasının ardından gözler Fatih Portakal'a çevrildi. Fatih Portakal bu akşam haftanın ilk FOX Ana Haber Bülteninde Erdoğan'a yanıt verdi. Portakal şöyle konuştu:

‘KİMSE BİZE YALAN DİYEMEZ’

"Biz iktidarları rahatsız eden bir yayın yapıyoruz. Çünkü doğru haberleri veriyoruz. Biz gazeteciyiz, işimiz soru sormak. Ve soru sormaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı da yalan haber yapıyorsunuz demiş, hayır biz yalan haber yapmıyoruz. Kİmse bize diyemez "yalan haber yapıyorsunuz" diye sayın Cumhurbaşkanı demiş ama yapmıyoruz. Doğru haber yapıyoruz."

ERDOĞAN YALAN HABER YAPIYOR DEMİŞTİ

Erdoğan ABD seyahatine çıkarken soruları yanıtlamış, Kılıçdaroğlu'nun tüm hayatının yalan olduğunu söylerken, FOX TV'yi de yalan haber yapmakla suçlamıştı. Erdoğan şunları söylemişti:

‘FOX TV YALAN’

"FOX TV'yi yalan medya olmaktan çıkarın. Bir defa dürüst olun. Kılıçdaroğlu hayatını yalan üzerine düzenlemiş olan bir siyasidir. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı buranın satın alma veya satma böyle bir şey olmadığını söylüyor. Hukukta bir kaide var önce bunu öğreneceksiniz…Önce yayın politikasını bir kez FOX'un değiştirmesi lazım. Partimin sözcüsü Kılıçdaroğlu'na gereken cevabı verdi. Ama hiç aynı yerde tökezleyip duruyor."

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ