Güvenlik
30 Eylül 2018 ( 3201 görüntülenme )

Alman Polisinden 'ACİL ÖNLEM'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya'da Diyanet'e bağlı bir caminin açılışını yaptığı programda, Erdoğan'ın konuşma yaptığı kürsüdeki bir ayrıntı dikkat çekti.


YOĞUN GÜVENLİK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'nın Köln kentinde Diyanet'e bağlı Köln Merkez Camisi'nin açılışını yaptı. Çok sayıda gurbetçinin yaşadığı kentte Erdoğan’ın konuşması öncesinde bölgede adeta kuş uçurtulmadı. 

Yoğun katılımın olduğu caminin açılışı sırasında kurulan kürsüde kimsenin dikkat etmediği bir detayı ise Alman basını yazdı.Almanya’nın çok okunan tabloid gazetelerinden Bild, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşma yaptığı kürsüyü ters açıdan görüntüledi. 

ALARM DÜĞMESİ

Gazetenin paylaştığı fotoğraflarda Alman güvenlik birimlerinin Cumhurbaşkanı’nın güvenliği için ne kadar hassas olduğu gözler önüne seriliyor. Çatılarda çok sayıda güvenlik görevlisinin olduğu ve cami önünde de güvenlik önlemlerini artıran Alman polisi, kürsünün altına Erdoğan’ın erişebileceği bir kırmızı buton yerleştirdi. 

GÜVENLİK GEREKÇESİ

Bild muhabiri Mario Junglich’in fotoğrafında görülen kırmızı alarm butonunun acil durumlarda çalıştığı aktarıldı. Alman basını, tehlike anında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basması durumunda özel Alman güvenlik güçlerinin olay yerine gelerek bölgeyi koruma altına alabileceğini yazdı. Bild’in haberinde kürsünün kurşun geçirmez olarak tasarlandığı da belirtildi.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ