Politika
10 Temmuz 2018 ( 4054 görüntülenme )

Erbil açıkladı... ERDOĞAN'DAN İLGİNÇ MESAJ!..

Başbakan Neçirvan Barzani ile Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Kürdistan Bölgesi ile Ankara arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine vurgu yaptığı bildirildi.

Başbakan Neçirvan Barzani, Ankara’nın resmi daveti üzerine dün akşam Beştepe'de düzenlenen "Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Törenine" katıldı.

“İLİŞKİLER DAHA DA GÜÇLENDİRİLMELİ”

Başbakanlıktan yapılamaya göre, Başbakan Barzani dün akşam Beştepe’deki tören sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Başbakan Barzani, Türkiye’nin yeni cumhurbaşkanı olarak göreve başlayan Erdoğan’ı kutladı. Yazılı açıklamada, “Barzani ile Erdoğan, Kürdistan Bölgesi ile Türkiye arasındaki dostça ilişkiler üzerine durarak, ilişkilerin daha da güçlendirilmesine vurgu yaptı” denildi.

GÜL İLE BİR ARADA

Neçirvan Barzani, Ankara’da, Türkiye’nin eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’nin eski Başbakanı Binali Yıldırım, Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir, Filistin Başbakanı Rami Hamdallah, Tataristan Başbakanı Aleksey Pesoşin, Katar Emiri Temim bin Hamad es-Sani’nin yanı sıra, İran, İtalyan, Azerbaycan heyetleriyle bir araya geldi.


ERDOĞAN BARZANİ İÇİN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen "2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni"nde peşmergenin sözde bağımsızlık referandumuna ilişkin, "İhtimal vermiyorduk, yanılmışız" ifadelerini kullanmış ve şöyle demişti;

“ÜLKEMİZE İHANET”

“Açıkçası biz son ana kadar Barzani'nin böyle yanlışa düşeceğine ihtimal vermiyorduk, demek yanılmışız. İlişkilerimizin tarihteki en iyi seviyesinde olduğu bir dönemde, önceden hiçbir danışma ve görüşme yapılmadan alınan bu karar, açıkçası ülkemize ihanettir."
Kaynak: Rudav/ Erbil

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ