Ana Sayfa
21 Nisan 2022 ( 462 görüntülenme )

Dün Cezaevi Bugün Tügva ''Olaylar Peş Peşe'

Dün Bursa’da infaz koruma memurlarını taşıyan otobüs seyir halindeyken, elektrik direğinin önüne bırakılan el yapımı bomba uzaktan patlatıldı. Bir infaz koruma memuru şehit oldu, dört infaz koruma memuru yaralandı.

PEŞ PEŞE EYLEMLER
Bu sabah da İstanbul Gaziosmanpaşa’da Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) bulduğu binanın yanında patlama meydana geldi. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Olay yerinde yapılan incelemelerde, zaman ayarlı EYP parçaları elde edilmiştir. Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır." denildi.

EYLEM HAZIRLIĞI
Öte yanda İçişleri Bakanlığı, metropollerde bombalı eylem hazırlığındaki 2 PKK'lının jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalandığını açıkladı. Eylem hazırlığındaki 2 PKK/PYD/YPG'li terörist tespit edilerek takibe alındı. Jandarma tarafından Suriye ve Şanlıurfa'da eş zamanlı yapılan operasyon neticesinde biri Resulayn'da, diğeri ise Ceylanpınar'da bulunan 2 terörist çok miktarda patlayıcı ile birlikte kıskıvrak yakalandı.

YEDİ ŞÜPHELİ GÖZALTINDA
Operasyonda uzaktan kumandalı 3 kilogram C4 patlayıcı, bomba yapımında kullanılan çok miktarda malzeme, ateşleyici ve başlatıcı düzenekler ile elektronik materyaller ele geçirildi. Sürdürülen istihbarat çalışmaları sonucu örgüt mensuplarına patlayıcıların taşınması konusunda yardım ve yataklık eden 7 şüpheli de gözaltında alındı.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ