Ana Sayfa
27 Mayıs 2022 ( 85 görüntülenme )

Düğmeye Basıldı 'Erdoğan Dava'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vakıflar aracılığıyla yurtdışına para kaçırıldığını iddia eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında toplam 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtı.

‘KİŞİLİK HAKLARI İHLAL’
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'ne verilen dava dilekçesinde, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, 24 Mayıs 2022’de, partisinin TBMM grubundaki konuşması ve aynı tarihte Twitter hesabı üzerinden paylaştığı video aracılığıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik kişilik haklarını ihlal edici mahiyette gerçek dışı itham ve isnatlarda bulunduğu belirtildi.

‘KAÇMA SENARYOSU KURGU’
Dilekçede, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ileri sürdüğü kaçma senaryosunun ancak kara mizaha konu olabilecek bir kurgudan ibaret olduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

‘DELİ SAÇMASI’

*Davalının Cumhurbaşkanımızın kaçağına yönelik iddiası da deli saçması bir iddiadan öte bir anlam taşımamaktadır. En son 15 Temmuz gecesinde FETÖ’cü teröristler tarafından ortaya atılan bu iddianın sahiplerinin bugün hangi ülkeye kaçtıkları dahi bilinmemektedir.

‘KAOS SENARYOSU’
*Davalının konuşmasının bütününe bakıldığında esas maksadı, demokratik seçimle iş başına gelen ve halen görevde bulunan Sayın Cumhurbaşkanımızın kaçacağı iddiası üzerinden kaos oluşturmak, kamu idaresinin işleyişini felce uğratmaktır.

‘SAYGINLIĞI ZEDELENDİ’
*Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatı ve mücadelesi dikkate alındığında ‘yurt dışına kara para aktardığı ve kaçacağı iddiası’ onun kişilik haklarına yapılacak en büyük saldırıdır. Davalının söz konusu mesnetsiz iddiaları nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kişilik hakları, onur şeref ve saygınlığı ağır bir şekilde ihlal edilmiştir.”

HER BİR KONUŞMAYA 500 BİN LİRA

Dilekçede, söz konusu açıklamaları nedeniyle her bir konuşması için 500 bin lira olmak üzere toplam 1 milyon liralık manevi tazminatın Kılıçdaroğlu’ndan tahsil edilmesi ve kararın yüksek tirajlı bir gazetede yayımlanması talep edildi.

‘ABD’YE PARA TRAFİĞİ’
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’de paravan bir vakıf kurulduğunu ve vakfın asıl yönetiminin Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesi üyelerine ait olduğunu iddia etmişti. Kılıçdaroğlu, “Hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD’ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pelsinvanya yaratma peşindeler. Paravan vakfın başına Amerikan vatandaşını koyduklarını öne sürerek, para akışı için ENSAR ve TÜRGEV’i” kullandıklarını öne sürmüştü.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ