Ana Sayfa
24 Ocak 2022 ( 4835 görüntülenme )

Düğmeye Basıldı 'Çift Kol Çıkış'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan; CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında TELE 1 canlı yayınında sarf ettikleri sözleri gerekçe göstererek; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

''İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ SINIRLARI AŞILDI''
Suç duyurusu dilekçesinde; 4 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşen programda Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu tarafından sarf edilen sözlerin, kişilik haklarını ihlal eder nitelikte iftira ve hakaret boyutuna vardığı, ifade özgürlüğünün sınırlarının aşıldığı öne sürüldü.

KAMU DAVASI AÇILMASI TALEP EDİLDİ
Dilekçede; Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan soruşturma açılarak kamu davası açılması talep ediliyor.

BİRÇOK İLDE SUÇ DUYURUSU
Ayrıca Elazığ, Siirt ve Mardin'de AKP il teşkilatları, gazeteci Sedef Kabaş ile aynı programda bulunan CHP'li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.

ERDOĞAN ‘O DİLLERİ KOPARMAK’
Öte yanda Camide cemaate seslendiği konuşmasında Sezen Aksu'nun sözlerini hedef alarak "O dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir" diyen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a tepkiler çığ gibi büyüyor.

Kaynak. Ajanslar/ Gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ