Genel
10 Temmuz 2019 ( 86 görüntülenme )

Dolar Ne Kadar Oldu?

Merkez Bankası Başkanının görevden alınması sonrasında haftaya sert bir yükselişle başlayan dolar, güne sakin başladı. Önceki günü 5.73'den kapayan dolar, 5.73-5.74 aralığında seyrediyor.

Faiz indirim konusunda “gerekeni” yapmaması nedeniyle Çetinkaya’nın görevden alınmasının ardından TCMB’nin bağımsızlığı ve yeni başkanın agresif faiz indirimleri yapabileceği endişeleriyle dün gelişmekte olan ülke para birimlerinden negatif ayrışan TL bugün pozitif tarafta kaldı.

TCMB FAİZ KARARI VE S 400 RİSKİ

Değer kaybı bugün terse dönerek TL bugün en iyi performansı gösteriyor olsa da hem TCMB hem de S-400 tarafında risklerin halen devam ettiğine dikkat çeken bankacılar bu çerçevede yeni başkan Murat Uysal’ın olası mesajlarını ve jeopolitik riskleri izlemeye devam ediyor.

25 Temmuz’da sınırlı yapılması beklenen faiz indiriminin beklenenden daha agresif olup olmayacağı piyasalarda yön belirleyici olacak.Dolayısıyla Uysal’ın önümüzdeki günlerde düzenlemesi beklenen basın toplantısında bundan sonraki para politikasına yönelik mesajları yakından izlenecek.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ