Politika
20 Ağustos 2019 ( 793 görüntülenme )

SURİYE'YE UYARI'

Esat rejimi tarafından İdlip'de Türk askeri konvoyunun ilerleyişini durdurmak maksadıyla yapılan hava saldırısı ile ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ''Rejimin garantörü kim Rusya ve İran. Rejimin ateşle oynamaması gerek. Kendi askerimizin ve gözlem noktalarımızın güvenliği için her şeyi yaparız. Sürecin oraya gelmemesi gerek, bunu için çalışıyoruz'' dedi.

‘GÖZLEM NOKTASI DEVAM EDECEK’

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Suriye’de TSK konvoyunun ilerleyişine yönelik saldırı ile ilgili açıklama yaptı. “İdlib’deki 9. gözlem noktasını başka yere taşıma gibi bir niyetimiz yok” diyen Çavuşoğlu’nun açıklaması şöyle;

ATEŞKESİN SAĞLANMASI LAZIM’

“İdlib’de sükunetin sağlanması için Rusya ile görüşmelerimizi yapıyoruz. Esasen İdlib Suriye’nin geleceği bakımından kritik bir konu, rejim ve muhalefet arasında devam eden Astana süreci ve her an açıklayabileceğimiz anayasa komisyonu gibi güven arttırıcı adımlar önemli bir konu burada ateşkesi sağlamamız lazım.”

‘REJİMİN GARANTÖRÜ RUSYA VE İRAN, GÜVENLİK İÇİN HER ŞEYİ YAPARIZ’

Rejimin garantörü kim Rusya ve İran, İdlib için atabileceğimiz adımları, konuları konuşurken bu tip saldırıların felakete yol açabileceğini ifade ediyoruz. Rejimin ateşle oynamaması gerekiyor. Kendi askerimizin ve gözlem noktalarımızın güvenliği için her şeyi yaparız. Sürecin oraya gelmemesi gerek, bunu için çalışıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ