9253 görüntülenme 26 Ekim 2018
Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünden sonra açılan davanın görülmesi sırasında gerginlik yaşanmış, Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin üzerine yürümüş, “buradan kalkın” diye bağırarak salondan kovmuştu.

Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu da “ahlaksız herif, sen buraya ne yüzle geliyorsun” diye bağırmış ve salonda gergin anlar yaşanmıştı.

DESTİCİ’DEN AÇIKLAMA

Yaşananlardan sonra bugün BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, mahkeme sırasında yaşananlara dair açıklamalarda bulundu.

'BİZ BUNLARIN NEREDEN KAYNAKLANDIĞINI BİLİYORUZ'

“Takipsizlik kararları verildiğinde bu kadar tepki göstermeyen belli çevreler takipsizlik kararı kaldırılıp, soruşturmalar yeniden başlayıp, bütün dosyaların birleştirilme ve dava açılma sürecinde, bu kadar tepki ve provokasyon neden bunu bütün kamuoyunun araştırması lazım” diyen Destici, “biz bunun nereden kaynaklandığını, kimlerin hadiseyi kışkırttığını ve meseleyi bu noktaya getirdiğini iyi niyetlerin nasıl istismar edildiğini biliyoruz.” ifadelerini kullandı. Destici sözlerine devamla;

“BİZE YUMRUK ATACAK ADAM ALNININ ORTASINA MERMİYİ YER”

“Utanmazca, hayâsızca, ahlaksızca büyük bir iftira atılıyor. Efendim neymiş, yok mahkemeden kovulmuşuz, yok yumruk yemişiz, bize yumruk atacak adam alnının ortasına mermiyi yer. BBP Genel başkanına kim yumruk atabilir, böyle bir şey olabilir mi” diye konuştu.

‘BU İŞİ TEZGAHLAYANLARA SÖYLÜYORUM’

Destici, muhabirin “siz aileyi mi suçluyorsunuz sorusu üzerine” ise, “Hayır, ben orada tezgâhlayanları suçluyorum bunlar seçimlerde umduğunu bulmamış hırsı aklının önüne geçmiş o hezeyanla hareket eden dışarıdan da desteklenen insanlar. Orada öyle bir tezgâh var ki daha önce mahkemede hiç görmediğimiz, daha önce BBP’de yer almamış ya da yer almış son 5 senesinde hiç yok.” diye konuştu.

“OCAĞIMIZ ZARAR GÖRMÜŞTÜR AİLELER ZARAR GÖRMÜŞTÜR”

“5 kişi 3, 5 çapulcu arkadan bağırıyor, bütün Alperen bunu yapmış algısı oluşturulmaya çalışılıyor. Çünkü, Mustafa Destici ve BBP’nin şu andaki duruşu belli çevreleri rahatsız ediyor. Bakın bakalım hangi terör örgütlerinin çevreleri manşetlerine taşımış, o zaman bu hadisenin arkasında kimlerin olduğunu ya da bu hadisenin kimleri sevindirdiğini anlamış olursunuz” diyen Destici, konuşmasına şu şekilde devam etti;

“ Art niyetli olmayan herkes bu işin üzüntüsünü yaşamaktadır ve art niyetliler, hırsları akıllarının önüne geçenler, nefislerine hakim olamayanlar istediklerini almışlardır. Ama kim zarar görmüştür diye baktığımız zaman partimiz zarar görmüştür, ocağımız zarar görmüştür, aileler zarar görmüştür. Ve dava süreci zarar görmüştür.

Takipsizlik kararları kaldırıldığında biz Kahramanmaraş adliyesinin önünde protestoya gittiğimizde bizimle birlikte olmayanlar, bu güne kadar hiçbir mahkemeye gelmemiş olanlar sanal ortamda klavye kahramanlığı yapanlar neden bu mahkemeye bir otobüs doluşarak toplu halde gelmişlerdir, buradaki amaç, gaye nedir. Bunun cevabını vermeleri lazım. Yani bunlar kendilerine verilen rolü oynamışlardır. Daha pek çok şey söyleyebilir ama benim bulunduğum konum, partimi, ocağımı, hareketimi, aileleri önce görür dolayısıyla ben bu hassasiyetle konuşuyorum.”

Kaynak: odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ