Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, yapılan anketlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AKP'nin oy oranına ilişkin konuşan Özdağ, "Anketler 40’ın altında diyorlar, 35 civarında 38 civarında gösteriyor. 30 civarlarında olduğunu tahmin ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM

Tarafsız Haber Ajansı'nın aktardığı habere göre, erken seçim iddiasında bulunan Özdağ, "2021’in Mayıs’ında veya Kasım’ında seçim var" dedi. Özdağ, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne ilişkin, "Bu sistem Türkiye’deki krizlerin başlangıç noktasıdır" diye konuştu. Özdağ'ın açıklamaları şöyle:

‘AKP MHP VE HDP SEÇMENİ BİZE GELİYOR’

“Biz tüm seçmenin oyuna talibiz. Bu oy yüzdesini şimdilik bir şey söylemek mümkün değil ama biz çok ciddi şekilde konuşuluyoruz. Millet bir arayış içerisinde, AK Parti’nin oy kaybettiğini görüyoruz. Ve kaybedilen her oy Gelecek Partisinin oyu. Diğer partiler de oy kaybediyor, onların da kaybedilen her oyu Gelecek Partisinin oyu. Biz her partiden de oy alıyoruz. Onu gözlemliyoruz.En çok AK Parti, sonra HDP, sonra MHP’den oy alıyoruz.”

‘EN ÇOK AK PARTİ’DEN OY ALIYORUZ’

“Anketler 40’ın altında diyorlar, 35 civarında 38 civarında gösteriyor. 30 civarlarında olduğunu tahmin ediyoruz. Bize gelen anketler de var, vatandaşın nabzını da tutuyoruz, konuşuluyor da. Anketlere de baktığımız zaman da bunu gözlemliyoruz.”

‘AK PARTİ OY KAYBEDİYOR, MHP OY KAYBEDİYOR’“AK Parti oy kaybediyor, MHP oy kaybediyor, HDP oy kaybediyor, bir yandan AK Parti'li seçmen bir diğer yandan kerhen HDP’ye giden seçmen bir diğer yandan da kerhen MHP’de duran seçmen yavaş yavaş Gelecek Partisini tercih etmeye başladılar.”

‘4 İLE 9 ARASINDA BİR OYUMUZ OLDUĞU SÖYLENİYOR’

“Bize şu an 4 ile 9 arasında bir oyumuz olduğu söyleniyor çeşitli anket firmalarından. İktidara yakın firmalar farklı söylüyorlar ama bizim de tahminimiz, biz şu an 6-7 civarında bir oy potansiyeli gözüküyor daha teşkilatlarımız tamamlanmadan. Türkiye’de henüz daha bazıları Gelecek Partisi'nin kurulduğunu bile bilmiyor.”

ERKEN SEÇİM İÇİN TARİH VERDİ

“2021’in Mayıs’ında veya Kasım’ında seçim var. Götüremezler, gidemezler, yönetemezler, Türkiye büyük bir kriz ile baş başa. En büyük krizde bugün Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir. Bu sistem Türkiye’deki krizlerin başlangıç noktasıdır.”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ