Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin genel merkezi açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Türkiye’de maalesef, artık ancak sistemik yolsuzluktan bahsedebiliriz. Yolsuzluk sistemin her tarafını bir ağ gibi sarmış durumda. Bu nedenle mevcut iktidar bırakın yolsuzlukla mücadeleyi, yolsuzluğu sistemik bir hale getirmiş durumdadır. Dün 3Y ile mücadele edenler bugün 3Y’den bahsedenlerle mücadele eder hale gelmiş durumdadır. Bu iktidar kalıcı değildir" dedi.

‘AKP VE MHP SEÇMENİNİN İÇİ KAN AĞLIYOR’
“Ülkemize, insanımıza, milletimize, ekonomimize, itibarımıza ve huzurumuza kast eden bir koalisyon hükümeti var karşımızda. En belirgin vasıfları liyakatsizlik ve ciddiyetsizlik, en iyi bildikleri iş hukuksuzluk ve adaletsizlik” ifadeleriyle iktidara yüklenen Davutoğlu, “AK Partili ve MHP'li kardeşlerim de her şeyi görüyorlar. Onların da içinin kan ağladığını biliyorum. Bu iktidarın onların da başını öne eğdirdiğini biliyorum” dedi.

‘HER ŞEY DEĞİŞTİ’

“Daha düne kadar savundukları ne varsa, konuştukları ne varsa, gururla arkasında durdukları ne varsa hepsini inkâr etmelerini isteyen bir iktidarla imtihan oluyorlar” sözleriyle eleştirilerini sürdüren Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı;

‘MİLLETİN VİCDANI BUNU KALDIRMAZ’
*İktidar sahipleri bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamıyor, milletin de kendileri gibi vicdanlarını, değerlerini, insanlıklarını bir kenara bırakmalarını istiyorlar. Haksızlık, hukuksuzluk, yolsuzluk olduğunda gözlerini kapatmalarını, yüzlerini çevirmelerini, vicdanlarını bastırmalarını istiyorlar. Ama biz biliyoruz ki milletimiz bu haksızlıklara, yolsuzluklara kayıtsız kalmayacak, vicdanını bastırmayacak, gözünü kapatmayacaktır. Milletimiz engin ferasetiyle buna müsaade etmeyecektir.”


‘YOLSUZLUK SİSTEMİK BİR HALE GELDİ’
*Kişi başına gelirimiz 13 yıl öncenin seviyesine geriledi, dünyanın hiçbir yerinde olmayan yüzde 13 enflasyon var ama bu iktidardan yoksulluğu duydunuz mu hiç? Neredeyse ülkedeki büyükküçük ayrımı olmaksızın bütün ihaleleri hep aynı beşaltı firma kazanıyor ama bu iktidar bir kez bile yolsuzluktan bahsetmiyor. Allah'ın her günü insanlar adaletsizliklerden, hukuksuzluklardan ve hak ihlallerinden feryat ediyorlar ama bu iktidardan bir kez bile yasaklara dair cümle duydunuz mu?”
‘ÖRÜMCEK AĞI GİBİ’
*Bu iktidar yoksulluğu da, yolsuzluğu da, yasakları da unuttu. Millete hizmet etmek yerine ortak oldukları birkaç şirket ile beraber iktidarlarını sürdürmeyi hedefledikleri için, saklayacakları, gizleyecekleri devasa kabahatleri olduğu için sürekli yasaklara ve yasaklamalara baş vuruyorlar. Türkiye'de artık yolsuzluk şahsi, münferit bir hadise olmaktan çoktan çıkmıştır. Türkiye'de maalesef artık ancak sistemik yolsuzluktan bahsedebiliriz. Yolsuzluk sistemin her tarafını bir ağ gibi sarmış durumda. Bu nedenle mevcut iktidar bırakın yolsuzlukla mücadeleyi, yolsuzluğu sistemik bir hale getirmiş durumdadır.”

‘MİLLETE VEREBİLECEKLERİ BİR ŞEY ARTIK YOK’
*Dün 3Y ile mücadele edenler bugün 3Y'den bahsedenlerle mücadele eder hale gelmiş durumdadır. Bu iktidar kalıcı değildir. Bu iktidarın bir derinliği ve tarihi de yoktur. Çünkü bu iktidar bırakın Türkiye'nin geleceğine sahip çıkmayı kendi geçmişine bile sahip çıkamaz duruma gelmiştir. Bu iktidar geçmişine sahip çıksa bugününü inkar etmek zorunda kalır. Bugüne sahip çıksa geçmişini. Demokrasiden kopmanın, adaletten kopmanın, rasyonel yönetimden kopmanın ağır faturası işte budur. 18 yıllık iktidar olursunuz ama 4 yıl önceki tarihinizin bile altında ezilirsiniz, utanırsınız.Kendi tarihiyle kavga edenlerin, kendi geçmişini inkâr edecek her türlü işe imza atanların milletimizin yarınlarına sunacakları hiçbir şey olamaz.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ