İstanbul'da AKP ve CHP tarafından birçok sandığa itirazlar var. Partiler merkezli ardı ardına gelen son dakika haberlerine yönelik ise en net açıklama CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan geldi.

Yapılan algı çalışması ile "halkın sandığa yansımış iradesinin gasp edilmeye çalışıldığını" belirten Kaftancıoğlu, şu ifadelerle kamuoyunu bilgilendirdi;

‘TÜM OYLARIN YENİDEN SAYILMASI HUKUKEN MÜMKÜN DEĞİL’

"Bizim de 300 tane itirazımız oldu ve oyumuz arttı. Ancak İstanbul genelinde bütün oyların tekrar sayılması hukuken mümkün değil. Kaldı ki geçersiz oyları saymak için sandık kapandığı anda ıslak imzalı tutanaklar oluşturulurken mutlaka gerekçeli şerh düşülmesi lazım.

 Geçersiz oyların çok fazla olduğu söyleniyor. Kaybettiklerini gördüler sadece bu algı operasyonlarıyla İstanbulluyu mağdur etmeye devam ediyorlar. Süreci uzatmaktan başka hiçbir şey değil bu yapılmaya çalışılan." diye konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Seyrantepe'de bulunan CHP 2'inci Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi'nde gazetecilere açıklama yaptı. Kaftancoğlu, İstanbul seçmenine oylarını koruyacaklarına dair söz verdiklerini belirterek, şöyle konuştu;

‘KAZANAN İMAMOĞLU, YAPILAN ALGI OPERASYONU’

“Kimsenin hakkının kimseye geçmemesi için elimizden geleni yapacağımızı söylemiştik. Şuana kadar bunu fazlası ile başardık ve yapılmak istenen algı operasyonlarına karşı başaracağız. İstanbul halkı verdikleri her doğru tescil edilmesinin takipçisi olacağız ve bunu sağlayacağız. 

Bizim İstanbul'da topladığım 31 bin 124 değil. 31 bin 186 ıslak imzalı tutanaklarımızla YSK verilerini tek tek karşılaştırdığımızda kazananın Ekrem İmamoğlu olduğunu görüyoruz. Buna rağmen, algı operasyonları oluşturulmaya ve bunun üzerinden bir sonuç alınmaya çalışılıyor”.

‘BİZ HALKIMIZA VERDİĞİMİZ SÖZÜN ARKASINDAYIZ’

“İstanbul'da seçimi kazandık dedik, halk kazandı dedik, 16 milyon İstanbullu kazandı dedik. Ama ne yazık ki bu iradeyi bir şekilde kabul etmek istemeyen ve bunu algı operasyonu ile dönüştürmek isteyen anlayışla karşı karşıyayız. Elimizde mevcut bulunan 31 bin 186 ıslak imzalı tutanaklarımızla birlikte biz halkımıza verdiğimiz sözün arkasındayız.

Bu sözle birlikte bütün sonuçları, testlerimizle tespitlerimizle, itirazlarımızla sizlere paylaşacağız. İstanbul'un kazananı 16 milyon İstanbullu’dur. İstanbul'un kazananı Ekrem İmamoğlu'dur. Bir an önce bunun kamuoyu tarafından da tescilendiği gibi bu algıyı yaratmak isteyenlerin de bu konuda gereğini yapmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ