Genel
24 Temmuz 2017 ( 11513 görüntülenme )

CHP AÇIKLADI... MİLLİ EĞİTİM ŞOKTA!..

CHP: BU MÜFREDAT MİLLİ DEĞİLDİR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı yeni müfredatı sert bir dille eleştirdi. 
Yeni açıklanan müfredata tepkiler çığ gibi büyüyor...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yeni müfredatın 'biat edecek nesil yetiştirmek' maksatlı hazırlandığını söyledi."Çağdaş, demokratik olmayan, laik eğitim ilkelerinden sapan, bilimsel değerleri yok sayan bu müfredatın amacı biat eden nesiller yetiştirmektir" diyen Torun, şunları söyledi:

"BU MÜFREDAT MİLLİ DEĞİLDİR"

"Bakanlığın kapalı kapılar ardında yandaş sendikasıyla birlikte hazırladığı müfredata, Türkiye Cumhuriyeti'nin Anayasası'na, kanunlarına aykırıdır. Bu müfredatta bilim insanlarının görüşleri yok, bu müfredatta STK'ların, eğitimcilerin, uzmanların görüşleri yok. Siyasi iktidarın kendi görüşüne yakın olmayan hiçbir uzman aklın görüşü yok. Bu müfredat milli değildir, bu müfredatta bu ülkenin kuruluş ve kurtuluş destanını yazan Atatürk, onun silah arkadaşları yok, Atatürkçülük yok. "

"BU MÜFREDATTA ULUS VE BAĞIMSIZLIK BİLİNCİ YOK"

"Bu müfredatla ancak bir cemaatin, bir tarikatın, bir hocanın peşinden gidecek kendi nesillerinizi yetiştirirsiniz. AKP iktidarı, Türkiye'nin aydınlık geleceğini yaratacak gençlerin hafızasından ulus ve bağımsızlık bilincini silmeye çalışıyor.Evrim teorisini reddetmek, insanoğlunun yıllarca doğruyu bulmak adına yaptığı bilimi, deneyi, tecrübeyi yok saymaktır. Körü körüne bir şeye inanan toplumların sonu ortadadır. Sorgulamayan, araştırmayan, aklını kullanmayan bir nesil istiyorlar. "

"BU ASLA AMA ASLA KABUL EDİLEMEZ"

Pozitif bilimleri yok sayan bir zihniyet ancak karanlık bir gelecek yaratır. Değerler eğitimini vermek için okullara tarikatların, cemaatlerin girmesinin önünü açan zihniyet yaşananlardan hiçbir ders almamıştır.Siyasi iktidar Türkiye'nin geleceğini uçuruma sürüklemek için elinden ne geliyorsa yapmaya devam etmektedir. 15 Temmuz'u neredeyse pek çok ders kitabına koyan Bakanlık, Kurtuluş Savaşı destanını görmezden gelmektedir. Bu asla ama asla kabul edilemez." 

Kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ