Türkiye'nin Chicago Başkonsolosu Umut Acar, sosyal medyada kendisini hedef alan FETÖ davası firarilerine "Kes Lan FETÖ'cü" görseli ile yanıt verdi.

Başkonsolos Acar, resmi Twitter hesabından 31 Temmuz 2018 tarihinde paylaştığı ve profiline sabitlediği paylaşım nedeniyle FETÖ davası firarilerinin hedefi oldu. Bir Türkiye vatandaşın, cami şadırvanında abdest aldığı sırada bir kediye su içirdiği görüntüleri Acar, "Bu topraklarda yaşayan insanın mayasında iyilik, güzellik, merhamet vardır" notuyla paylaşmıştı.

FETÖCÜLERLE TWEET SAVAŞI

ABD'deki FETÖ davası firarilerinden ve Gülen'e en yakın isimlerden olduğu iddia edilen, 2004-2009 yılları arasında FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen Rumi Forum başkanlığını yürüten Hasan Ali Yurtsever, Acar'ın bu paylaşımının altında, "Türkiye'nin diktatörlükle yönetildiği" iddiasını paylaştı.

Acar'ı hedef alan bir diğer isim de Türkiye'de hakkında açılmış çeşitli FETÖ davaları nedeniyle firari durumda bulunan Adem Yavuz Arslan oldu. Arslan, Acar'ın Yurtsever'e verdiği cevabı alıntılayarak, "Oy kullanmana izin veriyor '… AKP rejiminin karakterini göstermesi açısından önemli bir ifade!" mesajını paylaştı.

‘KES LAN FETÖCÜ’

Acar ise buna cevap olarak, "Lütfen kimse kusuruma bakmasın, çok uygun bir üslup değil farkındayım ama bu tiplerle vakit kaybetmeye değmeyeceğini düşünüyorum. O nedenle bu yola başvuruyorum. Kim icat ettiyse elleri dert görmesin" mesajıyla "Kes Lan FETÖ'cü" yazan bir görseli paylaştı.

ARANAN KAÇAKLAR LÜKS İÇİNDE YAŞIYOR

FETÖ'nün önemli medya imamlarından Adem Yavuz Arslan ABD'de Virginia Fairfax'te lüks içinde yaşıyor. Örgütün Türkiye'de yakalanan tetikçileri hapis yatarken, olacakları önceden görüp Mayıs 2014'de ABD'ye gazete temsilciliği maskesiyle firar eden Arslan, bu ülkede örgütsel faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Arslan, ABD'de konfor içinde yaşıyor ve Fairfax sokaklarında şortla geziyor.

FETÖ'den maaş almaya devam eden Arslan, Türkiye tarafından arandığı halde ABD'de lüks bir yaşam sürüyor. Son model bir ciple geziyor. Adem Yavuz Arslan, Türk mahkemelerince terör örgütü kurma ve yönetme suçundan aranıyor. Yakalama emri İzmir 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilmiş.

Kaynak: Sputnik News/yeniasır

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ