37434 görüntülenme 11 Ocak 2018
SARIZEYBEK: SAVCI ÖZ GÖREVDEN ALINMALIDIR

Emekli albay Erdal Sarızeybek, dün Savcı Zekeriya Öz’ü suçladı.
Şanlıurfa’da Alay komutanlığı görevinde bulunurken, Tuğgeneral Levent Ersöz’ün kendisinden 3 kozmik nitelikteki 9 telefon numarasının konuşma dökümünü istediğini anlatan Sarızeybek, Savcı Zekeriya Öz’ün soruşturmadan el çektirilmesini istedi.

ZEKERİYA ÖZ ÇAĞIRDI

Röportajında Ersöz’ün istediği dökümlerin daha sonra İstanbul Telekom’dan bir uzman çavuş tarafından elden alındığını anlatan Sarızeybek, bu açıklamadan üç hafta sonra Ergenekon Operasyonu’nu yürüten Savcı Zekeriya Öz tarafından 25 Nisan’da telefonla arandı.

İFADEYİ KAYDA ALMADI


Öz’ün kendisini İstanbul’a davet etmesi üzerine 31 Nisan’da Levent’teki Adliye binasının üst katında Savcı Öz’e bilgi veren Sarızeybek, dün TV’de emekli paşalar Şener Eruygur ve Levent Ersöz hakkında verdiği olumlu ifadelerin soruşturma kapsamında kayda alınmadığını söyledi.

TÜRK ORDUSU ALEYHİNE İFADE ALMAK İÇİN BASKI YAPTI

Zekeriya Öz’le buluşan Sarızeybek, savcının kendisine ilk olarak “Veli Küçük’ü tanıyor musunuz?” diye sorduğunu, bu soruya “30 yıl birlikte çalıştık iyi bir generaldir” diye yanıt verdiğini söyledi. Savcı Öz’ün ardından odaya giren badem bıyıklı bir savcının ise kendisine “Sizi general yapmamışlar, harcadılar” dediğine dikkat çeken Sarızeybek kendisine “Sizi general yapmamışlar” cümlesiyle “Eğer biliyorsanız Şener Eruygur, Levent Ersöz hakkında bir şey biz gerekeni yapalım” diye mesaj verildiğini dile getirdi.

RESMİ İFADEM YOK SAYILDI

Cumhuriyet Savcıları’nın böylesine önemli bir soruşturmada çağırdığı tanığın bilgisini kayda alması gerektiğini söyleyen Sarızeybek “Katip yok, geç oldu denildi ve tutanak tutulmadı. Bu savcılar Ergenekon soruşturmasını yapamaz çünkü soruşturmaya fesat karıştırılmıştır, gölge düşürülmüştür. Beni ihbarcı durumuna düşüreceklerdi. 

ZEKERİYA ÖZ GÖREVDEN ALINMALIDIR

Zekeriya Öz tarafsızlığını yitirmiştir. Hedef olarak kendisine TSK’yı seçmiştir. Bu soruşturma üçüncü çuval olayıdır. İkincisi Dağlıca’dır. İki orgeneral polisler arasında götürülmüş ve böylece Türk ordusuna duyulan güven ayaklar altına alınmıştır” dedi.

Kaynak: Gazete Vatan

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ