Politika
18 Mart 2019 ( 654 görüntülenme )

canlı yayında Erdoğan'a sordu: 'NASIL BECERDİNİZ BU İŞİ'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "17 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Nasıl oluyor da 17 yılda bu ülkeyi soğan kuyruğuna soktular" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, NTV’de Ahmed Arpat ve Seda Öğretir’in sunduğu bir canlı yayına katıldı. Kılıçdaroğlu, ekonomideki kötü gidişatın konuşulmaması için gündemin saptırıldığını belirtirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “17 yılda bu ülkeyi nasıl soğan kuyruğuna soktunuz” dedi. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında satır başları şöyle;

‘BİZİM GÜVEN SORUNUMUZ YOK’

“Mutfakta yangın var, işssizlik, ciddi bir kriz var. Bunu esas alarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sorunu nasıl aşacağımızı da anlatmaya çalışıyoruz. STK’larla, esnaf örgütleriyle toplantılar yapıyoruz. Miting meydanlarında ifade edemediğimiz pek çok veriyi, rakamı karşılıklı düşüncelerimizi paylaşarak dillendiriyoruz. Bu sorunu onlar da yaşıyorlar. Bu sorunu nasıl aşabiliriz? Anlattığımız zaman karşılıklı güven sorunu çözülüyor.”

‘ERDOĞAN’IN MİLLETE DİYEBİLECEĞİ BİR ŞEY KALMADI’

“Erdoğan ne diyecek işsizlik sorun. Esnaf siftah yapamıyor. Bay Kemal vatandaşın sorununu dillendiriyor. Vatandaş çıkıyor çatıya işsizim intihar edeceğim diyor.17 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. Vatandaşı soğan kuyruğuna soktu. Kızıyor bana. Bunun söylemek zorundayım. Geçen yıl 13 madde ile krizden nasıl çıkılacağını anlattım.Şunu diyebilirdi: 13 maddede eksiklikler var. Demedi, teröristlikle suçladı.”

‘HER SEÇMENİN OYUNA TALİBİZ’

“Siz ekonomiyi damada teslim ediyorsunuz, sonra ülkeyi yönetirim diyorsunuz. Ülke kaosa gidiyor. Ülke freni patlamış kamyon gibi yokuşa sürükleniyor. Seçim listesinde adı yazan herkes destek verebilir. Seçim listesinde adı varsa, seçmen kimliği varsa gelsinler oyuna talibim”.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ