İTÜ Rektörlüğü, kantin boykotu devam ederken öğrenciler hakkında soruşturma başlattı. Öğrencilerin, soruşturma bitene dek okula girmesi yasaklandı

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) özel şirketlere ait kantinlerdeki fiyatlara tepki gösteren ve bir boykot organize eden öğrencilere yönelik yönetim baskısı artarak devam ediyor. Bu kez de en az dört öğrencinin okula sınav dönemi boyunca girişi yasaklandı.

‘ZAMMI PROTESTO EDEN ÖĞRENCİLERE SORUŞTURMA’

İTÜ Dayanışması’nın Twitter hesabından duyurduğuna göre; okuldaki özel şirketlere ait kantindeki fiyatları protesto eden öğrencilere İTÜ Rektörlüğü tarafından soruşturma açıldı. En az dört öğrenciye tebliğ edilen soruşturma kağıdında öğrencilerin soruşturma tamamlanıncaya kadar üniversiteden uzaklaştırılmasına karar verildiği ifade edildi.

‘SINAVLARA GİRMEYECEKLER’
İTÜ Dayanışması, hukuksuz karara “İTÜ hukuksuz ve keyfi uygulamalara devam ediyor. En az 4 arkadaşımıza soruşturma açılmış ve “soruşturma sürecinde okula girmeleri yasaklanarak” finallere girmeleri engelleniyor. #İtüdeGüvenlikTerörü son bulsun!” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Kaynak:Krttv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ