Genel
01 Ekim 2018 ( 642 görüntülenme )

Vergi borcu olanlar... 'SON GÜN'

Vergi yapılandırması yapanlar için ilk taksit ödemesi 30 Eylül olarak belirlendi. Ancak yapılandırma taksitinin ilk günü pazara geliyor. Bu nedenle Mükellefler vergi yapılandırmasının ilk taksitini bugün saat 21:00'e kadar ödeyebilecek

1 EKİM ÖDEME İÇİN SON


Sözcü Yazarı Sezgin Özcan, ilgili taksit ödemesinin ilk tarihinin hafta sonuna gelmesi nedeniyle ödemelerin 1 Ekim tarihinden mesai saatleri içeride yapılabileceğini belirtti. Özcan, “Yapılandırma ile borçlarını bu ay ödeyecek olanlar ilk taksit gününün pazar gününe gelmesi nedeniyle pazartesi ödeme yapabilir. 1 Ekim pazartesi günü vergi yapılandırma ilk taksiti ödenebilir” dedi.

İLK İKİ TAKSİT ÖNEMLİ

Vergi yapılandırma kanunundan faydalanarak kamu alacaklarını taksitlendirenlere önemli uyarılarda bulunun Sosyal Güvenlik Uzmanı Özcan, “Kanun gereği ilk iki taksitin vaktinde ödenmesi gerekiyor. Eğer bu ilk iki taksit ödenmezse yapılandırma bozuluyor” diye konuştu. Bir sonraki taksit ödeme ise 30 Kasım 2018 Cuma gününe denk geliyor.

ANCAK SEL YANGIN GİBİ DURUMLAR MAZERET SAYILACAK

Vergi yapılandırmasından faydalanarak ödeme yapacak olan vatandaşların mazeret bildirerek ödemeyi öteleme şansı olup olmadığını sorduğumuz Özcan, “Maliye mazeret kabul etmiyor. İlk iki taksit mutlaka ödenmeli. Ancak olası bir mücbir sebepte bakanlık açıklama yapar. Nedir bu mücbir sebep diye soracak olursanız. Sel, yangın, deprem gibi afet durumlarında o bölgede yaşayanların borçları ertelenebilir. Bunun dışında mazeret durumu ile ödememe şansı yok” şeklinde konuştu.

kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ