Reklamlar
Anasayfa » Haber
12 Ağustos 2017 ( 280 görüntülenme )

ZİRAAT ODASI BAŞKANI AÇIKLADI... TOPRAK İSYANDA!

ZİRAAT ODASI: ARAZİ VAR, TARIM ÖLÜYOR

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde yatırım için alınan tarım alanları ekilmeden atıl vaziyette duruyor.


Para kazanmak için tarım alanlarına yatırım yapanlar yüzünden Orhaneli ilçesinde binlerce dönüm tarım alanı atıl vaziyette duruyor.

Orhaneli Ziraat Odası Başkanı Nafiz Kaya;

"HİSSELİ TAPUYA ÇÖZÜM LAZIM"

“Orhaneli ilçesinde 20 bin dönüm tarım alanı ekiliyordu. Yıllar geçtikçe buralar ekilmemeye başladı. Çok az bir alan ekiliyor. Bunun sebebi arazilerin hisseli tapulara bölünmesi. Araziler küçüldükçe insanların ekonomisi de kayboluyor. "

"HALK TARIMA TEŞVİK EDİLMELİ"

"Bizim ilçemizde meyveden sebzeye çok çeşitli mahsul yetişmekte. Yatırım maksadıyla alınan araziler yüzünden binlerce dönüm arazi ekilmiyor. Burayı ekiyorsan ek, ekmiyorsan bu tarla elinden alınacak denilmeli. Tarım alanları imar ve yatırım baskısından bir şekilde kurtarılmalı. 80’li yıllarda ilçemizdeki arazilerin tamamı ekiliyordu. Milletimiz, devletimiz ve vatanımız için katkı sağlıyordu. Yıllar geçtikçe buralar ekilmemeye başladı. Çok az bir alan ekiliyor” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. CHP'DEN SÜRPRİZ KURULTAY! Abdullatif Şener'den Hükümete KRİZ UYARISI! Balistik Füzeyle Vuruldu İddiası.. Suudi Arabistan Şokta ... Rusya'dan Kritik Halep Açıklaması! ABD’den Adil Öksüz Açıklaması! Erdoğan'ın Eski Başdanışmanından Şok İddia BÖYLE İŞ İLANINA BÜYÜK TEPKİ! ALMAN GAZETESİNDEN TÜRKLER HAKKINDA ŞOK İDDİA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Son Dakika... BÜLENT ARINÇ'IN DAMADINA ŞOK SUÇLAMA!..