11288 görüntülenme08 Haziran 2019
Yakuplu Mahallesi’nde Roman vatandaşlar ile Suriyeliler arasında olay çıktı. Ortaya atılan iddialardan birinin Suriyelilerin kız kaçırmaya çalışması olduğu öğrenilirken, sosyal medyada ise Suriyelilerin bir çocuğa tacizde bulunduğu iddia edildi.

İstanbul Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi’nde Roman vatandaşlar ile Suriyeliler arasında büyük olaylar yaşandı. Gazete Damga’nın haberine göre, kız kaçırmak isteyen Suriyeli bir grup ellerinde bıçak ve satırlarla mahalleye girdi.

BEŞ KİŞİ YARALI

Romanların yaşadığı mahalleye giren Suriyeliler, çevredeki dükkanlara ve yol kenarına park etmiş arabalara saldırdı.Mahalle halkı sert müdahalede bulunurken, çıkan olayda 5 kişinin yaralandığı belirtildi. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.Mahalle halkı ise bu tür olayların sıklıkla yaşandığını belirterek yetkililerin konu ile ilgili önlem almasını istedi.

SOSYAL MEDYADA TACİZ İDDİASI

Beylikdüzü’nde yaşanan olaylar ile ilgili sosyal medyada ise farklı iddialar gündeme geldi. Yakuplu’da Roman vatandaşlar ile Suriyeliler arasında çıkan olayların, Suriyelilerin 5 yaşında bir çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile çıktığı iddia edildi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ