4830 görüntülenme 21 Eylül 2021
İstanbul Üsküdar’da bulunan ve 1’inci Derece Doğal ve Tarihi Sit Alanı statüsünde yer alan Validebağ Korusu’na sabah saatlerinde Üsküdar Belediyesi ve polislerle birlikte hafriyat kamyonları girdi. Etrafa rastgele moloz döken ekiplere izin vermeyen gönüllüler ile belediye çalışanları arasında da gerginlik çıktı.

DESTEK ÇAĞRISI
Anayasa Profesörü ve CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu, Twitter hesabından videolu bir paylaşım yaparak, yurttaşları Validebağlılara destek olmaya çağırdı. Kaboğlu’nun mesajları şöyle;

‘DESTEK OLUN’
“1. Derece Doğal Sit Alanı olan #ValidebağKorusu’na ilişkin üç ayrı yürütmenin durdurulması kararına karşın, koruyu katleden Üsküdar Belediyesi suç işlemektedir. Yurttaşlarımızı, koruya sahip çıkan ve yaşam alanları için mücadele eden Validebağlılar’a destek olmaya çağırıyorum.”

‘SUÇ İŞLİYORLAR’
#ValidebağKorusu’nda suç işleyen Üsküdar Belediyesi’ne karşı Koru’yu savunan yurttaşlara zor kullanan kolluk, mahkeme kararlarına ve Anayasa’ya karşı yapılan bu hukuksuz işe ortak olarak görev suçu işliyor. Koru’dan elinizi çekin. #ValidebağaDokunma”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ