Politika
28 Ekim 2018 ( 1250 görüntülenme )

Başkan konuştu!.. 'HÜKÜMET SİSTEMİ SALLANIYOR'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Sistem faiz üzerine kurulmuş. Bu şekilde insanlar harama, haramla iştigal ettiriliyor" diye konuştu.


'FAİZ HARAM'

Sakarya Orhan Gazi Camii'nde sabah namazında cemaat ile bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, faiz üzerine kurulmuş olan sistem dolayısıyla insanların harama iştigal ettirildiklerini ifade etti. Erbaş, sözlerine şöyle devam etti;

‘SİSTEM FAİZ ÜZERİNE KURULMUŞ’

"Eskiden insanlar karanlıklar içerisindeydi. Her taraf cehalet ile dolmuştu, putlar ile dolmuştu. İnsanlar pazarlarda köle olarak satılıyordu. Faiz, tefecilik almış başını gidiyordu. Kız çocukları diri diri toprağa gömülüyordu, kabile savaşları ve ırkçılık vardı. Bunların hangisi şimdi yok. Irkçılık mı yok, ırkçılıktan dolayı savaşlar mı yok? Var, hatta örgütler kurduruluyor o örgütlerle savaşlar yaptırılıyor. 

Faiz mi yok, faizcilik mi yok? Hem de sistematik bir şekilde yapılıyor, sistem faiz üzerine kurulmuş. Bu şekilde insanlar harama, haramla iştigal ettiriliyor" diye konuştu.

SAYIŞTAY: 'DİYANET'İN FAİZ GELİRİ 256 BİN TL'

Sayıştay raporuna göre Diyanet İşleri Başkanlığı, 2017’de 514.1 milyon lira gelir elde etti. Raporda, Diyanet'in faiz gelirinin 256 bin 806 lira 46 kuruş olduğu belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş 1 Haziran 2018 günü Ankara'daki Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde "Faiz Haramdır" konulu hutbe okuyup, cuma namazı kıldırmıştı. Açıklaması ise şöyle olmuştu:

‘FAİZ İNSANLARI ALDATIYOR’

“Faiz, kul hakkını hiçe sayarak, insanları kolaylıkla aldatmanın yolunu açar. Kazanıyorum zannederken aslında kaybeden bireyi ve birbirine güvenini yitiren toplumu felakete sürükler. Faiz yalnızca malın değil, hayatın da bereketini kaçırır. Nice iflaslar, intiharlar, dağılan aileler, heba olan ömürler faizin birer neticesidir.”

Kaynak: Yeniçağ/ Sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ