Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı sonrası dolar rekor üstüne rekor tazeledi. Muhalefet iktidarı ekonomi yönetimi konusunda eleştirirken, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Oktay Saral'dan muhalefete yönelik açıklamalar geldi.

‘CANINIZ CEHENNEME MÜPTEZELLER’ DEMİŞTİ
Saral, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ''Bilumum muhalefet; Hepinizin canı cehenneme. Siz asla ve kat'a bu ülkeye ait değilsiniz ve olamazsınız. Bu kadar mı ülkesinin bekasına kastedilir. Siz hükümete değil ülkeye muhalefet ediyorsunuz, yazıklar olsun. Siz mi ülkeyi yönetmeyi talipsiniz. Hadiyin ordan müptezeller'' gibi ifadelere yer verdi.

BAŞDANIŞMAN SAVUNMA ‘BEN KİMSENİN ANASINA AVRADINA BACISINA KÜFRETMEDİM’
Muhalefet kanadından yükselen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından yeni açıklama yapan Saral, ''Ben kimsenin anasına, avradına, bacısına küfretmedim. Hakkımda ağızlarından salya akıtanlar şunu bilsin ki o galiz küfürlere sessiz kalan ve hatta şehit ailesine münasebetsiz kelime kullananları alkışlayanları yüce milletimize havale ediyorum. Ülkeme kastedenlere tepki verdim. Görüyorum ki malûm medya, hakkımda hiç bir mesnede dayanmayan yalan, dolan ve tezvirat yaparak çirkinliğini neşrediyor. Ar damarları çatlamış bu şahısların küfür olayında gıkları çıkmazken bana saldırmaları manidardır'' iadelerini kullandı.

‘İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZ NAMUSSUZDUR’

''Suskunluğum asaletimdendir misali bazı yalanların vuzuha kavuşması için kamuoyuna bilgi vermek ahlâkım icabıdır. Zira söylenenlere bakarız doğru mu diye söyleyenlere bakarız adam mı diye...Bunu çok sevdiğim halkımızın vicdanına bırakıyorum. Mersin Baro başkanının ifade ettiği rahmetli kardeşimin çocuklarının yatları, katları ve arabalarının hepsi külliyen yalandır. Fotoğraflar yıllar öncesinin arkadaşının yatında ve arabasında çekilen fotoğraftır. Söylediklerini ispat etmeyen şerefsiz ve namussuzdur'' diyerek küfürlerine devam etti.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ